SamochodyElektryczne.org

Rodzina terminali G1000 firmy Green Wave

Green Wave Sp. z o.o. to nowy polski producent terminali ładowania pojazdów elektrycznych, utworzony przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej

Terminale ładowania G1000 firmy Green Wave - zobacz całą galerię
Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave

Green Wave Sp. z o.o. to nowy polski producent terminali ładowania pojazdów elektrycznych, utworzony przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej. Założycielami Green Wave i głównymi projektantami urządzeń są pracownicy i doktoranci Politechniki Wrocławskiej. W ofercie firmy znajduje się rodzina terminali G1000 (specyfikacja pdf), w skład której wchodzą urządzenia o mocy od 3,75 do 12,5 kW oraz o różnej liczbie (1, 2 lub 3) i typie gniazd - Schuko (CEE7), BS (BS1363), IT (CE123) oraz trójfazowe (IEC60309). Najmocniejszy model G1003 standardowo posiada dwa wyjścia jednofazowe 3,75 kW oraz jedno trójfazowe o mocy 5 kW. W przyszłości seria G1000 będzie rozbudowywana o kolejne modele. Firma Green Wave jest także w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb klienta.

Jednym z celów, jaki postawiła przed sobą wrocławska firma jest opracowanie punktów ładowania atrakcyjnych wizualnie. Dzięki współpracy z biurem projektowym, terminale Green Wave charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem.

Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave
Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave
Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave Terminal ładowania serii G1000 firmy Green Wave

Dostęp do terminali G1000 jest możliwy po uprzedniej autoryzacji klienta za pomocą karty zbliżeniowej dowolnego typu (np.: wrocławska karta miejska, legitymacja studencka, Green Wave Card, itp). Rozwiązanie to pozwala również na zastosowanie przedpłatowego systemu rozliczeń klientów. Za komunikację terminalu z użytkownikiem odpowiedzialny jest duży, kolorowy wyświetlacz.

Projektanci Green Wave kończą przygotowania do wdrożenia systemu zliczania wykorzystanej energii oraz zarządzania kontami użytkowników za pomocą serwisu internetowego lub bezpośrednio z punktu ładowania. Specjalny program umożliwia dodawanie nowych klientów, edycję kont istniejących użytkowników, generowanie raportów oraz faktur.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, punkty ładowania Green Wave wyposażone są w system blokady drzwiczek. Dostęp do gniazd możliwy jest jedynie po uprzedniej autoryzacji użytkownika, a ponadto napięcie na wyjściu urządzenia zostaje podane dopiero po podłączeniu pojazdu i zamknięciu drzwiczek.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • loj

To prawda z tym że Vetrix i Goveces to kapitał zagraniczny natomiast Green Wave oraz 3xE to typowo wrocławskie firmy gratulacje i powodzenia
  • boolva

Wrocław powoli zostaje zagłębiem EV ;). Vetrix, Goveces, 3xE no i teraz green wave :)