SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Renault przejmuje 25% Jedlix oraz zapowiada Z.E. Smart Charge

Dzięki inwestycji w Jedlix, Renault będzie oferować aplikację Z.E. Smart Charge do inteligentnego ładowania pojazdów elektrycznych

Renault nie czekało długo z zapowiadanymi działaniami w segmencie EV i inteligentnych sieci elektroenergetycznych (wcześniejszy wpis). Francuska firma poinformowała o przejęciu 25% udziałów holenderskiej firmy Jedlix (należącej do Eneco Group), która dostarcza aplikacje do zarządzania ładowaniem.

Wkrótce Renault zamierza udostępnić aplikację na urządzenia mobilne - Z.E. Smart Charge. Program - po ustawieniu wymaganego stanu naładowania auta elektrycznego o zadanej godzinie spodziewanego odjazdu - będzie sterował procesem ładowania w taki sposób, aby zadane minimum osiągnąć, a ewentualne naładowanie do wyższego poziomu zoptymalizować (np. maksymalizując wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy omijając szczyty zapotrzebowania). Użytkownicy mają być premiowani niższymi rachunkami za energię elektryczną.

Aplikacja ma być dostępna w Holandii jeszcze w tym roku, a następnie w 2018r. będzie wdrażana stopniowo w innych krajach w Europie.

Jedlix działa w Holandii od 2015r., oferując aplikację zarządzającą ładowaniem ponad tysiącem publicznie dostępnych punktów ładowania. Firma współpracuje z Renault, BMW i Teslą.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.