SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Renault otworzy pierwszy salon dedykowany EV

Renault otworzy w piątek pierwszy salon, w którym będą prezentowane wyłącznie samochody elektryczne. Plany przewidują więcej takich obiektów

Renault Zoe - zobacz całą galerię
Renault Zoe Z.E. 40 Renault Zoe Z.E. 40

Renault otworzy 16 lutego w Sztokholmie w Szwecji, pierwszy w Europie salon - Renault Electric Vehicle Experience Center - dedykowany samochodom elektrycznym. W nowym obiekcie, zlokalizowanym w jednym z największych centrów handlowych Täby Centrum będzie można obejrzeć różne modele oraz wybrać się na jazdę próbną.

Francuski producent zauważył potrzebę wyjścia naprzeciw klientom w nieco inny sposób niż ma to miejsce przy promocji i sprzedaży samochodów konwencjonalnych. Wkrótce kolejne tego typu salony mają zostać otwarte także w innych miastach w Europie.

Na razie działania Renault to tylko wstępne przymiarki. Jeżeli jednak skuteczność salonu okaże się wysoka i sprzedaż autentycznie zacznie rosnąć, nie tylko Renault, ale i inni producenci zaczną otwierać wiele takich salonów. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii powstał na przykład wielomarkowy salon wystawowy o nieco innym charakterze (wcześniejszy wpis).

Działania Renault pokazują też jak dobrze w rynek wstrzeliła się Tesla, która o małych salonach wystawowych w popularnych lokalizacjach - zamiast dealerów - myślała kilkanaście lat temu.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.