SamochodyElektryczne.org

Qwest Norfolk Tesla Model S kombi w programie Fully Charged

Tesla Model S w wersji kombi to unikat. Firma Qwest Norfolk z Wielkiej Brytanii na razie wykonała jedną przeróbkę Modelu S, ale za odpowiednią opłatą jest gotowa przerobić kolejne

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Firma Qwest Norfolk ukończyła niedawno przeróbkę Tesli Model S z sedana/liftbacka na kombi (wcześniejszy wpis). Zmiany dotyczą wyłącznie tyłu, dlatego samochód bez problemu przeszedł przegląd Tesli i nie tylko może korzystać z Superładowarek, ale także zachował gwarancję.

Dzięki zastosowaniu kompozytów, masa zmniejszyła się o kilka kilogramów. Z kolei przestrzeń bagażowa nieco się powiększyła, przybyło także miejsca na głowę dla pasażerów na tylnej kanapie. W nowej wersji wygodniej przewozić psa, na czym zależało właścicielowi i pomysłodawcy konwersji. Auto podobno wydaje się cichsze, co może mieć związek z być może korzystniejszą aerodynamiką.

O gustach się nie dyskutuje, dlatego najlepiej jeśli każdy sam oceni, czy taka Tesla wygląda lepiej, czy gorzej. Faktem jest jednak, że sama przeróbka (bez auta) jest bardzo droga, bo kosztuje 60-70 tys. GBP (od około 290 tys. zł), czyli mniej więcej tyle ile używany Model S.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.