SamochodyElektryczne.org

Przyłapany prototyp nowego Nissana Leafa wskazywał 265 km zasięgu

Prototyp nowego Nissana Leafa we Francji wskazywał na wyświetlaczu prognozowany zasięg 265 km przy 99% stanu naładowania. Ile kWh może mieć pakiet?

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

We Francji przyłapano kilka dni temu nowego Nissana Leafa, a w zasadzie zakamuflowaną wersję testową. Auto zatrzymało się na szybkie doładowanie przy użyciu CHAdeMO przy autostradzie.

Dzięki zdjęciom udało się wychwycić kilka interesujących informacji. Po pierwsze, wskaźnik zasięgu pokazywał 265 km przy 99% stanu naładowania. Jeżeli zużycie energii na autostradzie było duże, to można zakładać, że nowy Leaf będzie miał na co dzień zasięg rzędu 300 km. Sugerowałoby to użycie pakietu akumulatorów w okolicy 45 kWh (obecnie Leaf 30 kWh uzyskuje 172 km w testach EPA). Nie wiadomo, czy będzie to jedyna opcja, czy też wersja 60 kWh także jest planowana.

Drugą ciekawostką są porty ładowania. Nissan naturalnie pozostaje przy CHAdeMO, ale w Europie zmienia port prądu przemiennego z jednofazowego Typ 1, na 1- i 3-fazowy Typ 2. To słuszna decyzja, którą Nissanowi zalecaliśmy jeszcze zanim zaczął produkcję w Europie w 2013r. Kwestią otwartą pozostaje, czy wraz z przejściem na Typ 2, Nissan zaoferuje też opcję mocniejszej 3-fazowej ładowarki na 22 kW lub chociaż 11 kW, co byłoby bardzo pożądane.

Czekając na premierę we wrześniu można domniemywać, że nowy Leaf będzie dużo lepszy niż obecny, ale nie jest pewne czy Nissan nie pokpił sprawy zasięgu, jeżeli okazałoby się, że nie opracował wersji z pakietem 60 kWh.

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

no raczej słabo
chyba, że cena będzie taka sama jak starego Leafa
to wtedy obecne mocno staneją.

a TM3/bolt jednak będą wtedy sporo droższe niż Leaf II
  • RaveN

@highend
Tak, mówi się o tym. Ale jeśli nie będzie opcji około 60 kWh to słabo.
"41kWh as the zoe.

Nothing new, it is the merger of the Renault / Nissan Group that wants this ..."