SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Proterra pozyskuje 140 mln USD z piątej emisji akcji

Proterra rozpoczyna 2017r. z dodatkowymi 140 mln USD na koncie z emisji akcji. W niedalekiej przyszłości firma ma także dokonać IPO

Proterra Catalyst - zobacz całą galerię

Amerykański producent autobusów elektryczny Proterra poinformował o pozyskaniu 140 mln USD z piątej emisji akcji. 40 mln USD pochodzi od nieujawnionego inwestora, 60 mln USD od nowych inwestorów, z czego wynikałoby że pozostałe 40 mln USD to najprawdopodobniej zastrzyk gotówki od dotychczasowych udziałowców.

Proterra ponoć podwoiła produkcję w ostatnim czasie, a nowe środki zamierza wykorzystać na dalszą rozbudowę mocy produkcyjnych. Zakład w Greenville w Południowej Karolinie ma produkować cztery razy więcej autobusów, oraz (wreszcie) uruchomiony ma zostać od dawna zapowiadany zakład w Los Angeles, umożliwiając produkcję na potrzeby obu wybrzeży USA.

Najciekawszą informacją jest, że Proterra może pod koniec tego roku lub w przyszłym dokonać pierwszej emisji publicznej. Firmę skłania ku temu nie tylko potrzeba zdobycia jeszcze większych pieniędzy na rozwój, ale obserwacja dużego zróżnicowania i zainteresowania wśród nowych inwestorów.

IPO Proterry z pewnością ujawniłoby sporo szczegółowych informacji na temat sprzedaży modelu Catalyst.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.