SamochodyElektryczne.org

Podsumowanie Grand Prix Electrique de Pau

W miniony weekend we Francji odbyły się wyścigi samochodów elektrycznych Grand Prix Electrique de Pau zorganizowane przy okazji zawodów dla pojazdów spalinowych

AC 03 Evo2 - zobacz całą galerię

W miniony weekend we Francji odbyły się wyścigi samochodów elektrycznych Grand Prix Electrique de Pau zorganizowane przy okazji zawodów dla pojazdów spalinowych. W imprezie wystartowało 12 zawodników ścigających się identycznymi autami AC 03 Evo2, które pierwotnie brały udział w wyścigach na śniegu Trophée Andros Electrique. Na potrzeby wyścigu na nawierzchni asfaltowej samochody zostały oczywiście nieco zmodyfikowane.

Podczas weekendu rozegrane zostały dwa wyścigi składające się z 8 okrążeń, których dystans wynosił 22,1 km. W pierwszym wyścigu najlepszy okazał się Mike Parisy, a podium dopełnili Olivier Panis i Franck Lagorce (wyniki wyścigu nr 1). Drugi wyścig okazał się nieco mniej szczęśliwy z powodu ogromnej kraksy, która wyeliminowała większość zawodników. Zwyciężył Adrien Tambay, za którym z niewielką stratą na metę dotarli Mike Parisy i Soheil Ayari (wyniki wyścigu nr 2). Nicolas Prost, dwukrotny mistrz serii Trophée Andros Electrique (wcześniejszy wpis), zajął odpowiednio 4 i 5 miejsce.