SamochodyElektryczne.org

Nowe Renault Kangoo Z.E. jednak ze złączem Typ 2?

Z nowych materiałów promocyjnych Renault wynika, że odświeżone Kangoo Z.E. będzie wyposażone w port ładowania Typ 2, ale moc ładowania pozostanie bez zmian

Renault Kangoo Z.E. 2013 - zobacz całą galerię

Firma Renault opublikowała niedawno krótkie nagranie promujące odnowioną wersję dostawczych samochodów elektrycznych Renault Kangoo Z.E.. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że auto na nagraniu posiada wejście ładowania IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2) zamiast dotychczasowego IEC 62196-2 Typ 1 (SAE J1772).

Kiedy na początku roku francuski producent zapowiadał zmodernizowaną wersję (wcześniejszy wpis) nie wspominał nic na temat zmian dotyczących ładowania (w istocie czas uzupełniania energii pozostał ten sam, co oznacza identyczną moc jednofazowej ładowarki pokładowej), a francuska centrala w odpowiedzi na pytanie o implementację portu ładowania Typ 2, podobnie jak w Renault Zoe, zaprzeczyła. Najwyraźniej dział komunikacji zewnętrznej Renault nie bardzo panuje nad tym co dzieje się z gamą modeli Z.E. w tak ważnej kwestii jaką jest wybór złącza ładowania.

Oczekiwane przez nas przejście z Typu 1 na Typ 2 jest w obecnej sytuacji w Europie krokiem w dobrym kierunku. Niestety Renault nie zdecydowało się na razie na wykorzystanie w Kangoo Z.E. możliwości trójfazowego standardu (maksymalnie 43,5 kW) i wydaje się pozostawać przy wolnym, jednofazowym ładowaniu mocą około 3,5 kW bez żadnej możliwości szybkiego ładowania.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.