SamochodyElektryczne.org

Nowe BMW i3 będzie posiadało gniazda elektryczne 230 V w bagażniku?

Inżynierowie BMW pracują nad możliwością wyprowadzenia gniazd elektrycznych do zasilania zewnętrznych urządzeń elektrycznych - zwiastun pokazuje jak mogłoby to wyglądać

BMW i3 2018 - zobacz całą galerię

W opublikowanym kilka dni temu zwiastunie „A glimpse into the future by BMW i. "The simple life."” BMW pokazało i3, w bagażniku którego znalazły się gniazda elektryczne do zasilania zewnętrznych urządzeń elektrycznych w terenie, gdzie innej możliwości zasilania nie ma.

Producent nie mówi wprost, że taka opcja będzie dostępna, ale możliwe że nadchodząca wersja z większym pakietem akumulatorów - 43,2 kWh (wcześniejszy wpis), będzie posiadała właśnie opcję (naturalnie za dopłatą), zasilania 1-fazowego, a być może nawet 3-fazowego.

„The BMW i3 carries much electricity on board; often even more than what is needed for driving. This video shows what could be done with it. The BMW i engineers are working on it.. (BMW i3 as a electricity dispenser)”

Aktualizacja 30.08.2018: Dodatkowe nagranie:

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Roman

O wykorzystaniu baterii samochodu elektrycznego jako mobilnego źródła zasilania prądem przemiennym gdzieś w niezelektryfikowanej okolicy to chyba już wcześniej przewiduje Bollinger w swoim terenowym samochodzie elektrycznym. Tylko, że Bollinger ma posiadać w swoim pojeździe baterię o słusznej pojemności 125 kWh, a BMW 3 razy mniejszą. Tak więc z gniazdka prądu przemiennego w BMW można będzie pobrać prąd do zasilenia ekspresu do kawy, czy krajalnicy do sera, a z Bollingera nawet prąd elektryczny do zasilania elektrycznej piły do ścięcia drzewa. I w jednym i w drugim przypadku będzie można wrócić do terenu zelektryfikowanego.