SamochodyElektryczne.org

Nowe akumulatory przepływowe!

Naukowcy z Fraunhofer ICT opracowali akumulator przepływowy o energii właściwej zbliżonej do akumulatorów litowo-jonowych


Niemieccy naukowcy z Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT opracowali nowy, lepszy akumulator przepływowy, którego energia właściwa jest zbliżona do energii właściwej akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie prototypowy akumulator przechodzi testy w pojeździe elektrycznym zbudowanym w skali 1:10.

Gdyby udało się wprowadzić akumulatory przepływowe o zwiększonej energii właściwej do produkcji to mogłyby one doskonale sprawdzić się w samochodach elektrycznych. Przede wszystkim można skrócić czas uzupełniania energii do kilku minut - wymieniając (wypompowując) dwa ciekłe, zużyte reagenty na dwa naładowane. Zużyte reagenty byłyby ponownie ładowana na specjalnych stacjach. Ponadto akumulatory przepływowe odznaczają się znacznie większą trwałością niż litowo-jonowe. Więcej na ten temat można przeczytać w temacie na forum.

Nad akumulatorami przepływowymi dla samochodów (między innymi dla Koenigsegg NLV Quant) pracuje także NLV Solar AG.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • thor

No i to mi się podoba ... nie wywraca świata "do góry nogami" - istniejące stacje benzynowe można z pewnością przystosować do "tankowania" tych akumulatorów, rafinerie, które są gigantycznymi zakładami chemicznymi mógłby by produkować te dwa reagenty, a i ludziom pomysł "tankowania" pojazdów elektrycznych na pewno bardziej by się podobał - bo są przyzwyczajeni do tankowania swoich pojazdów wszędzie i o dowolnej porze.
Z pewnością te akumulatory są godne uwagi i mogą przybliżyć i urzeczywistnić erę elektrycznych pojazdów.