SamochodyElektryczne.org

Nissan zakłada w Japonii fundusz Zero Emission Fund

Nissan poinformował o założeniu funduszu Zero Emission Fund, skierowanego dla indywidualnych właścicieli aut elektrycznych w Japonii, którego celem ma być finansowanie rozbudowy sieci szybkiego ładowania oraz ochrona lasów

Szybkie ładowarki CHAdeMO firmy Nissan - zobacz całą galerię

Nissan poinformował o założeniu funduszu Zero Emission Fund, skierowanego dla indywidualnych właścicieli aut elektrycznych w Japonii, którego celem ma być finansowanie rozbudowy sieci szybkiego ładowania oraz ochrona lasów. Niestety idea Zero Emission Fund jest równie absurdalna jak większość współczesnych programów dotyczących ochrony środowiska i polega na zliczaniu za pomocą systemu Carwings przebiegów aut elektrycznych oraz ich przeliczaniu na ilość niewyemitowanego CO2 (w odniesieniu do średniej emisji porównywalnego auta spalinowego), dzięki czemu funduszowi zostanie przyznana określona ilość zezwoleń na emisję spalin. Dalej zezwolenia mają być sprzedawane organizacji Green Investment Promotion Organization, która najprawdopodobniej sprzedaje prawa do emisji spalin podmiotom, które są zmuszane prawem do ich posiada w odpowiedniej ilości w stosunku do swojej produkcji.

Nietrudno zauważyć, że konsekwencją tego typu programów jest zawsze wzrost cen towarów i usług (np. w Polsce analogiczne systemy zezwoleń wkrótce zaowocują znacznym wzrostem cen energii elektrycznej), a ponadto są one niezwykle szkodliwe dla gospodarki ze względu na rozmycie finansowania przedsięwzięć (w tym przypadku szybkie ładowarki CHAdeMO nie będą nabywane przez osoby, którym są one potrzebne, lecz pozostałą część społeczeństwa, która jest do tego bezwzględnie zmuszana).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.