SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2018

Nissan wraz z EVgo zbuduje czterostanowiskowe stacje szybkiego ładowania

Nissan i EVgo w pół roku zamierzają pomiędzy Bostonem a Waszyngtonem zbudować dziewięć stacji ładowania, wyposażone w co najmniej cztery szybkie ładowarki każda

Nissan Leaf 2016 - zobacz całą galerię

Nissan powoli przechodzi od modelu instalacji pojedynczych szybkich ładowarek w miastach (często u dealerów) do bardziej użytecznego instalowania stacji przy głównych trasach, między miastami. Nowy projekt w USA, realizowany wspólnie z EVgo, przewiduje budowę 9-stacji wzdłuż 800 km odcinka autostrady I-95 pomiędzy Bostonem, a Waszyngtonem. Przedsięwzięcie ma być gotowe jesienią 2017r.

Każda ze stacji ma być wyposażona w przynajmniej cztery szybkie ładowarki o mocy 50 kW (uniwersalne z wyjściami CHAdeMO i CCS Combo 1). Łączna liczba ładowarek wyniesie 50. Co więcej, infrastruktura ma być gotowa do późniejszej podmiany ładowarek na modele o mocy do 150 kW.

W USA jak dotąd zainstalowano ponad 2100 szybkich ładowarek CHAdeMO. Liczba CCS Combo 1 (SAE J1772 Combo), uwzględniając część wspólną z CHAdeMO, to ponad 1200 sztuk. Najwięcej bo aż 38 tys. stanowią terminale prądu przemiennego. Największym operatorem na rynku amerykańskim jest EVgo z ponad 900 szybkimi ładowarkami.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.