SamochodyElektryczne.org

NEC wycofuje się z akumulatorów litowo-jonowych?

Japońska firma NEC ma ponoć sprzedać część działalności związanej z akumulatorami litowo-jonowymi chińskiemu inwestorowi

Japońskie media informują, że NEC wycofa się z produkcji materiałów elektrodowych dla akumulatorów litowo-jonowych, sprzedając spółkę NEC Energy Devices chińskiemu inwestorowi GSR. NEC sprzeda także 49% udziałów w spółce joint venture Automotive Energy Supply Corp. (AESC) założonej z Nissanem w 2007r., dla której dostarczał materiały elektrodowe. Pozostanie w AESC byłoby bezprzedmiotowe, szczególnie że z AESC wycofuje się sam Nissan (wcześniejszy wpis).

Tym samym japoński duet nie odniósł sukcesu. Sprzedaż Nissana Leaf okazała się wielokrotnie niższa niż pierwotnie planowano, a z akumulatorów AESC zrezygnowało wcześnie Renault (wybierając korzystniejsze LG Chem). NEC nie podołał konkurencji.

Trudno powiedzieć do czego biznes akumulatorowy wykorzysta GSR i jakie będą tego efekty, ale ostatecznie nie zapłacą wiele - ponoć 135 mln USD za NEC Energy Devices.

Ma się rozumieć, że Nissan najprawdopodobniej będzie dla nowych aut (także nowego Leafa) używał innych akumulatorów (chociaż szczegółów jeszcze nie ogłoszono).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.