SamochodyElektryczne.org

Największy na świecie stacjonarny magazyn energii Tesli 100 MW/129 MWh już działa

Tesla oddała właśnie do użytku największy na świecie pakiet akumulatorów - 129 MWh, który na żądanie może dostarczać moc 100 MW

Stacjonarne magazyny energii firmy Tesla - zobacz całą galerię

Tesla ukończyła największy na świecie stacjonarny, akumulatorowy magazyn energii, który zainstalowano w Australii, a dokładniej w stanie Australia Południowa, przy elektrowni wiatrowej Hornsdale Wind Farm firmy Neoen niedaleko Jamestown. Obiekt zamówiono latem (wcześniejszy wpis), a Tesla zobowiązała się do wykonania instalacji w szybkim terminie (100 dni od podpisania umowy) lub wykona go bezpłatnie.

Moc łączna wiatraków to ponad 300 MW. Magazyn energii Tesli z kolei gromadzi 129 MWh energii oraz może dostarczać moc 100 MW. Energia zgromadzona w kilkuset modułach Powerpack 2 jest porównywalna z łączną energią w blisko 1300-samochodach elektrycznych z pakietami 100 kWh. To wystarczająco dużo, aby przez pewien czas zasilać spore miasto.

Australia, która właśnie cieszy się latem, potrzebuje magazynów energii do stabilizacji pracy sieci elektroenergetycznej - z jednej strony silnie obciążonej, a z drugiej strony posiadające duży udział energii z elektrowni wiatrowej, o wysokiej zmienności mocy.

Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2
Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2
Tesla Powerpack 2 Tesla Powerpack 2

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.