SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz odlicza czas do premiery elektrycznej wersji Citaro

Mercedes-Benz ma zamiar w przyszłym roku zaprezentować elektryczną wersję Citaro i dołączyć do grona producentów elektrobusów

Mercedes-Benz Citaro EV - zobacz całą galerię
Mercedes-Benz Citaro EV Mercedes-Benz Citaro EV

Daimler powoli realizuje swój plan elektryfikacji autobusów, zapowiedziany jeszcze w 2015r. (wcześniejszy wpis). Za około 10-miesięcy na wystawie IAA Commercial Vehicles Show w Hanowerze pokazany zostanie pierwszy autobus elektryczny Citaro. Model ten w wersji z napędem konwencjonalnym lub hybrydowym znalazł jak dotąd 50.000 nabywców.

Produkcja seryjna elektrycznych Citaro ma ruszyć jeszcze w 2018r. Do roku 2020 wszyscy najwięksi producenci autobusów powinni mieć zatem w swojej ofercie modele elektryczne.

Mercedes-Benz na razie nie ujawnia żadnych szczegółów. Na razie prototyp przeszedł testy w niskich i wysokich temperaturach. Producent wspomina, że pieczołowicie zaprojektowany system zarządzania temperaturą akumulatorów i napędu trakcyjnego poprawia wydajność autobusu. Sam pakiet natomiast będzie miał konstrukcję modułową, aby elastycznie można było dobierać pojemności dla poszczególnych klientów.

Mercedes-Benz Citaro EV Mercedes-Benz Citaro EV

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.