SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Mahindra e2o ponosi porażkę. Zakończono sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Pojazd Mahindra e2o sprzedawał się w Wielkiej Brytanii tak słabo, że działalność była niemożliwa do utrzymania

Mahindra e2o - zobacz całą galerię

Mahindra & Mahindra miała spore plany odnośnie pojazdów elektrycznych Mahindra e2o, prezentując w ubiegłym roku nawet większą wersję Mahindra e2o Plus. Niestety podobnie jak w Indiach, także i w Wielkiej Brytanii konsumenci nie poznali się na e2o.

Bardzo słaba sprzedaż w UK (aczkolwiek bez podawania wartości) skłoniła indyjskiego producenta do natychmiastowego zakończenia działalności i zwinięcia interesu w rok od wprowadzenia auta na rynek.

Wcześniej, w 2013r. słabo biznes wyszedł także w Indiach (wcześniejszy wpis). Aż trudno uwierzyć, że Mahindra & Mahindra, poprzez spółkę Mahindra Reva Electric Vehicles, plnowała kilka lat temu produkcję nawet 30 tys. sztuk rocznie.

Próba Mahindry, która generalnie nie musi narzekać na brak kapitału, powinna być przestrogą dla osób - szczególnie w Polsce - myślących o zabraniu się na fali rozwoju rynku pojazdów elektrycznych.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • dziks

Za grube ryby siedza w tym temacie (BMW, Renault, Tesla), zeby jakas kompletnie nieznana w Europie firma mogla sie u nas utrzymac. Tym bardziej, ze jakos nie ufam indyjskiej mysli technicznej...