SamochodyElektryczne.org

Lucid Motors prezentuje Lucid Air o zasięgu 640 km

Lucid Air wygląda wspaniale i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem może być godną konkurencją dla Tesli Model S

Lucid Air - zobacz całą galerię
Lucid Air Lucid Air

Kalifornijska firma Lucid Motors zaprezentowała swój pierwszy samochód elektryczny Lucid Air, który zdecydowanie może się podobać i jest bezpośrednią konkurencją dla Tesli Model S. Podejście firmy jest zresztą bardzo podobne do Tesli, co akurat nie dziwi zważywszy na sukces Tesli i zaczerpnięcie szeregu kluczowych pracowników. Niewykluczone, że Lucid Air będzie celował o jeden szczebel wyżej niż Tesla, oferując jeszcze lepsze osiągi, czy komfort.

130 kWh, 640 km zasięgu, ponad 700 kW mocy i napęd 4x4

Według oficjalnych i nieoficjalnych informacji, Lucid Motors zamierza wyposażać auta w pakiety 100 kWh, a w najmocniejszej wersji nawet 130 kWh, dzięki czemu realny zasięg (EPA) wyniesie 640 km na jednym naładowaniu. Ogniwa o dostatecznej energii właściwej ma zapewnić firma Samsung SDI (wcześniejszy wpis).

Do napędu posłużyć mają dwa silniki trakcyjne, po jednym na oś. Lucid Motors wspomina o mocy 1000 KM, co wprost oznacza moc ponad 700 kW. Spodziewane przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma wynosić około 2,5 s, bazując na osiągach prototypu Edna (wcześniejszy wpis).

Lucid Motors wzorem Tesli rozwija też własny system asystenta jazdy/autonomicznej jazdy - prototyp podczas demonstracji był w stanie samodzielnie utrzymywać się na pasie ruchu.

Komercjalizacja w 2018r.

Plan przewiduje budowę w Arizonie zakładu produkcyjnego za około 700 mln USD (wcześniejszy wpis). Produkcja mogłaby się rozpocząć w 2018r. i docelowo osiągnąć poziom 20 tys. sztuk rocznie.

Aktualnie przyjmowane są rezerwacje - 2.500 USD za wersję normalną oraz 25,5 tys. USD za wersję limitowaną Launch Edition (jedną z 255). Ceny wersji limitowanej Launch Edition wyniosą około 160 tys. USD. Podstawowa wersja (w domyśle z najmniejszym pakietem akumulatorów) ma optymistycznie zaczynać się od 65 tys. USD (ale wersje 100 kWh pewnie będą na podobnym poziomie cenowym co Tesle P100D).

Lucid Air Lucid Air
Lucid Air Lucid Air
Lucid Air Lucid Air
Lucid Air Lucid Air

Lucid Air

Jazda testowa prototypem Alfa

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.