SamochodyElektryczne.org

Kia Soul EV debiutuje na wystawie Chicago Auto Show 2014

W drugiej połowie roku na amerykańskim rynku do sprzedaży trafi kolejny samochód elektryczny - Kia Soul EV

Kia Soul EV - zobacz całą galerię
Kia Soul EV Kia Soul EV

Kia zaprezentowała podczas targów Chicago Auto Show 2014 produkcyjną wersję modelu Soul EV, która w USA trafi do sprzedaży w wybranych stanach (Kalifornia, Oregon, Nowy Jork, New Jersey i Maryland) w trzecim kwartale 2014r. Sądząc po limitowanym obszarze sprzedaży, na razie Kia kieruje się wyłącznie koniecznością spełnienia w minimalnym stopniu wymagań dotyczących emisji spalin. Samochód bazuje na wersji spalinowej.

Do napędu wykorzystano silnik synchroniczny z magnesami trwałymi o mocy maksymalnej 81,4 kW, rozwijający 285 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalną ograniczono do 145 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma trwać niecałe 12 s. Umieszczony w podłodze pakiet akumulatorów litowo-polimerowych, gromadzący 27 kWh energii, ma typowo umożliwiać pokonanie od 130 do 160 km. Energię będzie można uzupełnić albo przy użyciu ładowarki pokładowej - standardowo o mocy 6,6 kW - w 4-5 godzin, albo przy użyciu zewnętrznej ładowarki CHAdeMO o mocy 50 kW od 0 do 80% w 33 minuty.

Kia Soul EV Kia Soul EV
Kia Soul EV Kia Soul EV
Kia Soul EV Kia Soul EV

Warto odnotować, że tym samym Kia kontynuuję stosowanie złącza CHAdeMO i potencjalnie - podobnie jak Nissan i Mitsubishi - będzie zainteresowana rozpowszechnianiem tego standardu w USA i Europie.

5-miejscowe auto będzie posiadało kilka trybów jazdy, różniących się między innymi mocą hamowania odzyskowego, wbudowany system nawigacji pokładowej z ekranem dotykowym OLED, pompę ciepła oraz możliwość zdalnego sterowania niektórymi funkcjami.

Kia Soul EV Kia Soul EV
Kia Soul EV Kia Soul EV
Kia Soul EV Kia Soul EV

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.