SamochodyElektryczne.org

Intermarché otwiera pierwszy punkt ładowania w Świnoujściu

W Świnoujściu powstał pierwszy ogólnodostępny punkt ładowania samochodów elektrycznych - na parkingu przy supermarkecie Intermarché przy ul. Legionów 4

Terminale ładowania firmy Garo - zobacz całą galerię

W piątek w Świnoujściu na parkingu obok supermarketu Intermarché przy ul. Legionów 4 miało miejsce oficjalne otwarcie pierwszego punku ładowania w mieście. Terminal dostarczyła firma Garo. Z urządzenia będzie można korzystać 7 dni w tygodniu, całkowicie bezpłatnie.

Z naszych informacji wynika że zainstalowany terminal to model LS-3 posiadający wejście IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2) o mocy maksymalnej 22 kW. W zależności od posiadanego modelu auta (z portem ładowania Typ 1 lub Typ 2) do podłączenia konieczne jest posiadanie kabla Typ 1 - Typ 2, lub Typ 2 - Typ 2. Z instalacji takiego punktu najbardziej zadowolone będą osoby posiadające auta mogące wykorzystać pełną moc terminalu podczas codziennych zakupów, czyli np. Renault Zoe.

Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu
Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu
Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu Terminal ładowania firmy Garo na parkingu Intermarché w Świnoujściu

Komunikat prasowy [3]

Intermarche wybudowało pierwszą stację do ładowania samochodów elektrycznych

Pierwsza w regionie bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych stanie na parkingu przed sklepem Intermarche w Świnoujściu. Urządzenie będzie dostępne 7 dni w tygodniu. Pierwszy samochód zostanie naładowany w najbliższy piątek (6.06) o godzinie 18, podczas uroczystego otwarcia stacji.

Punkt do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych jest pomysłem sklepu Intermarche w Świnoujściu oraz firmy Garo. Urządzenie zamontowano na parkingu przed supermarketem przy ulicy Legionów. Wyglądem przypomina niewielki parkomat. To pierwsze takie urządzenie w sieci supermarketów z muszkieterem w logo.

- Nasi klienci będą mogli połączyć czas spędzony na robieniu zakupów z ładowaniem samochodu. W zależności od pojazdu, 20 minut ładowania zapewnia przejechanie 100 kilometrów – zachwala Jakub Dziekoński, właściciel sklepu Intermarche.

Pojazdy w Świnoujściu będzie można ładować za darmo. Warunkiem jest posiadanie przez kierowcę, specjalnego kabla. Używając konwertera, ładować będzie można także elektryczne skutery i wózki inwalidzkie.

Samochody elektryczne, według wielu ekspertów są przyszłością motoryzacji. Właściciele takich pojazdów bardzo sobie cenią niskie koszty eksploatacji. Przejechanie stu kilometrów takim autem kosztuje około 5 złotych. W przypadku, gdy stacja do ładowania oferuje usługę bezpłatnie, wówczas jazda jest bezkosztowa.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

@highend

Pytam serio.
-Jak wygląda ładowanie Leafa na wolnym powietrzu? Gdy pada deszcz albo marznąca mżawka. Co się stanie jak naleci deszczu do wtyczki i czy nie przymarznie ona do samochodu? Pytam bo nie mam garażu tylko spory podjazd pod domem.
No i pięknie. Koszt niewielki, póki co obciążenie prądowe tyle co nic. Reklama za free. takie punkty (po 4 słupki) powinny być przy każdych marketach, biedronkach, lidlach i innych aldikach.... nie mówiąc o hipermarketach gdzie aż się prosi o takie coś.

Ja bym chętniej robił w takich miejscach zakupy :) Zresztą znam fajną restaurację z dwoma gniazdkami na zewnątrz budynku w Bielsku - co tam przyjeżdżam to spędzam godzinę co najmniej (obiad, deser, kawa....) - w tym czasie Leaf się doładowuje. A ja spokojnie i bez pośpiechu sobie jem (zdrowo!) - a nie jakieś fast foody gdzie się człowiek spieszy. Ogólnie kierowców aut spalinowych cechuje niezdrowy pośpiech... Chcesz długo żyć - kup auto na prąd ;) :D