SamochodyElektryczne.org

Infiniti: pierwsze EV w 2021r. Do 2025r. auta zelektryfkowane obejmą 50% sprzedaży

Infiniti obiera kurs na elektryfikację, tak aby do końca 2025r. sprzedaż modeli zelektryfikowanych stanowiła ponad 50%. Pierwszy model elektryczny pojawi się w 2021r.

Infiniti Q Inspiration Concept - zobacz całą galerię

Infiniti zapowiedziało podczas targów NAIAS 2018, że pierwsze auto elektryczne wprowadzi w roku 2021. Będzie to początek elektryfikacji, w ramach której planowane są także napędy hybrydowe-szeregowe e-Power znane z niektórych modeli Nissana w Japonii. W przypadku Infiniti e-Power będzie jednak oferować znacznie wyższe osiągi.

Stopniowa elektryfikacja ma za kilka lat sprawić, że do roku 2025 modele zelektryfikowane będą stanowiły ponad 50% ogółu sprzedaży.

To, że Infiniti powoli zwraca się w kierunku EV można było wywnioskować po prezentacji Prototype 9 na wystawie Pebble Beach Concours d’Elegance 2017 (wcześniejszy wpis).

Na targach w Detroit, Infiniti zaprezentowało model Q Inspiration Concept, którego typ napędu nie został ujawniony. Można jednak oczekiwać, że część elementów stylistycznych znajdzie się w nadchodzącym za trzy lata modelu elektrycznym.

Infiniti Q Inspiration Concept Infiniti Q Inspiration Concept
Infiniti Q Inspiration Concept Infiniti Q Inspiration Concept
Infiniti Q Inspiration Concept Infiniti Q Inspiration Concept

Komunikat prasowy firmy Infiniti [3]

INFINITI od 2021 roku elektryczne

  1. Od 2021 roku nowe modele INFINITI będą dostępne z napędami elektrycznymi
  2. W tym samym roku INFINITI wypuści na rynek swój pierwszy całkowicie elektryczny model
  3. Do 2025 r. zelektryfikowane modele mają stanowić ponad połowę sprzedaży INFINITI w skali globalnej

Od 2021 r. INFINITI Motor Company będzie wprowadzać do swej oferty nowe modele samochodów z napędami elektrycznymi – zapowiedział podczas kongresu Automotive News World Hiroto Saikawa, dyrektor generalny Nissan Motor Company, do której należy marka INFINITI.

Klienci mogą oczekiwać pięknie zaprojektowanych modeli, takich jak Q Inspiration Concept, pokazywany na salonie samochodowym NAIAS w Detroit, a jednocześnie zapewniających jeszcze lepsze osiągi, dzięki dalszemu rozwijaniu już wprowadzonych i testowanych zespołów napędowych INFINITI – powiedział Hiroto Saikawa.

INFINITI zaoferuje paletę samochodów zarówno całkowicie elektrycznych jak i modeli e-Power, wykorzystując i demonstrując pełnię możliwości technologicznych w dziedzinie niskoemisyjnych pojazdów, dostępnych dla INFINITI jako marki premium w koncernie Nissan.

Opatentowana i nieustannie rozwijana przez INFINITI technologia e-Power opiera się na niewielkim silniku spalinowym doładowującym, w razie potrzeby, wysokowydajne akumulatory. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność korzystania z zewnętrznej ładowarki, a tym samym zapewnia wygodę zasilania auta benzyną, przy zachowaniu wszystkich doznań, zalet i korzyści związanych z jazdą autem czysto elektrycznym.

INFINITI spodziewa się, że nacisk na rozwój technologii niskoemisyjnych i społeczne oczekiwania sprawią, iż do roku 2025 udział samochodów elektrycznych w globalnej sprzedaży marki przekroczy 50%.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.