SamochodyElektryczne.org

Honda opracowuje elektryczny skuter z akumulatorami Toshiby

Największy producent motocykli na świecie przygotowuje elektryczny skuter, wyposażony w akumulatory litowo-jonowe Toshiby

Honda EV-Cub - zobacz całą galerię

Honda, największy producent motocykli na świecie przygotowuje elektryczny skuter, wyposażony w akumulatory litowo-jonowe Toshiby. Obecnie wiadomo jedynie, że będzie miał on zasięg około 30 km na jednym ładowaniu oraz możliwość szybkiego ładowania w 10 minut. Możliwe, że będzie to jednoślad podobny do skutera zaprezentowanego na wystawie Tokyo Motor Show 2009 - Honda EV-Cub.

ogniwo litowo-jonowe Toshiba SCiBogniwo litowo-jonowe Toshiba SCiB

Nowy skuter elektryczny Hondy ma trafić na rynek w grudniu. Najprawdopodobniej na pokładzie skutera znajdzie się niewielki pakiet akumulatorów, złożony z ogniw SCiB, o których wiele pisaliśmy wcześniej (wcześniejszy wpis).

Ponadto Honda pracuje nad motocyklem elektrycznym o osiągach zbliżonych do motocykli spalinowych z silnikami o pojemności 100 cm3.

Tymczasem Yamaha, o której wspominaliśmy wczoraj (wcześniejszy wpis), planuje wprowadzić do sprzedaży pierwsze elektryczne jednoślady jeszcze tego lata (prawdopodobnie skutery i/lub małe motocykle elektryczne).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.