SamochodyElektryczne.org

Fully Charged testuje Jaguara I-PACE w terenie i na torze

Fully Charged dosyć dużo uwagi poświęca Jaguarowi I-PACE. Brytyjski producent wyraźnie nie szczędzi pieniędzy na promocję swojego EV. Tym razem demonstracja dotyczy jazdy w terenie i na torze

Jaguar I-PACE - zobacz całą galerię

Jaguar I-PACE był już bohaterem programu Fully Charged (wcześniejszy wpis). Brytyjski program miał także swój udział podczas premiery auta. W nowym odcinku, elektrycznego Jaguara przetestowano w Portugalii na bezdrożach oraz na torze wyścigowym.

Jest to dosyć ciekawe, że Jaguar pokazuje I-PACE w terenie, jako że nie jest to auto terenowe. Jak się jednak okazuje, auto bardzo dobrze radzi sobie z pokonywaniem strumyków, czy w lżejszym terenie albo ze stromymi podjazdami. Elektryczny napęd na obie osie oraz możliwość podniesienia zawieszenia sprawiają, że I-PACE radzi sobie nieźle, na pewno lepiej niż przeciętny samochód.

W programie nieco uwagi poświęcono futurystycznemu dźwiękowi, emitowanemu z głośników, aby kierowca mógł dodatkowo odczuć przyspieszenia/prędkości/hamowanie. Dźwięk brzmi dosyć osobliwie, trochę jak pojazd kosmiczny. Na szczęście osoby preferujące ciszę mogą go wyłączyć.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.