SamochodyElektryczne.org

Flux Capacitor, czyli zabytkowy Enfield 8000 ECC na emeryturze

Flux Capacitor to ponad 40-letni zabytkowy Enfield 8000 ECC, który na emeryturze jeździ lepiej niż za najlepszych lat młodości

Enfield 8000 ECC - zobacz całą galerię
Enfield 8000 ECC (Flux Capacitor) Enfield 8000 ECC (Flux Capacitor)

Starość aut elektrycznych nie musi być smutna. Przekonał się o tym Enfield 8000 ECC z 1974r., który po mniej więcej 40-latach został poddany gruntownej przeróbce we Flux Capacitor.

Nowe akumulatory litowo-jonowych zamiast kwasowo-ołowiowych oraz dwa potężne silniki szeregowe (razem kilkaset kW) na miejsce jednego małego o mocy 6 kW, uczyniły cuda. Według autora konwersji (Johnny Smith) jest to najszybciej przyspieszający, dopuszczony do ruchu ulicznego samochód elektryczny w Europie.

Podczas gdy poczciwy Enfield 8000 ECC nie osiągał nawet 100 km/h, Flux Capacitor ze startu zatrzymanego pokonuje 1/4 mili w 10,84 s z prędkością końcową 194,86 km/h. Prędkość maksymalna przekracza 200 km/h.

Flux Capacitor nie daje szans nawet Tesli Model S, a według niepotwierdzonych informacji dresiarze w zdezelowanych, poniemieckich BMW i Audi po spotkaniu z Flux Capacitor na światłach, masowo zapisują się do psychologów z nadzieją usunięcia traumy.

W załączeniu kilka wybranych nagrań i odcinek Fully Charged, poświęcony Flux Capacitor:

Konwersja:

Starty:

Fully Charged:

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.