SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Enevate pozyskuje 30 mln USD z emisji akcji serii B

Kalifornijski start-up Enevate, celujący w ogniwa litowo-jonowe gromadzące 300 Wh energii w kilogramie, pozyskał 30 mln USD na uruchomienie produkcji

Założona w 2005r. przy Uniwersytecie Kalifornijskim firma Enevate Corporation, poinformowała o zamknięciu emisji akcji serii B i pozyskaniu 30 mln USD na komercjalizację nowego typu akumulatorów litowo-jonowych. Koncepcja Enevate polega na zwiększeniu energii gromadzonej w jednostce masy i objętości poprzez wykorzystanie krzemowej anody.

Próby komercjalizacji ogniw z krzemową anodą trudno zliczyć, jednak zdaniem profesora Johna Goodenough (jednej z najważniejszych i najbardziej cenionych postaci w dziedzinie akumulatorów litowo-jonowych), Enevate oferuje nowe, prawdziwie unikalne podejście z bardzo dużymi szansami na komercjalizację.

300 Wh/kg (oraz 1000 Wh/l) to parametry wyraźnie lepsze od najlepszych dostępnych komercyjnie ogniw dla aut elektrycznych, ale Enevate celuje w urządzenia przenośne i drony. Trudno ocenić, kiedy tego typu poziomy będą możliwe do osiągnięcia w pojazdach, będących dla Enevate na nieco dalszym planie.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.