SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Elon Musk odebrał pierwszy egzemplarz Tesli Model 3

Pierwsza produkcyjna Tesla Model 3 trafiła do Elona Muska, ale na publikację szczegółowych parametrów auta, czy cennika na razie producent jeszcze się nie zdecydował

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię
Tesla Model 3 #001 Tesla Model 3 #001

Zgodnie z zapowiedzią (wcześniejszy wpis), produkcja Tesli Model 3 ruszyła, a pierwszy egzemplarz ukończony w piątek 7 lipca, został wydany współzałożycielowi i prezesowi firmy - Elonowi Muskowi. Auto zostało przekazane Muskowi jako prezent na 46-urodziny przez udziałowca Tesli (Ira Ehrenpreis), który najwyraźniej zdołał złożyć zamówienie jako pierwszy.

Poza tym, że 28 lipca do klientów ma trafić pierwsza partia około 30 sztuk, o Modelu 3 wciąż nie wiemy wiele. Brakuje zdjęć, nagrań, specyfikacji i cennika.

Czas pokaże jak Tesla Model 3 poradzi sobie na rynku, gdy więcej aut trafi do klientów, którzy na ogół chętnie dzielą się spostrzeżeniami.

W załączeniu pierwszy Model 3 na parkingu przed zakładem:

Źródła

Komentarze (8)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

No cóż człowiek ruszył wiele rzeczy do przodu i nie ma co się czepiać szczegółów. Bez Tesla Motors dalej byśmy słyszeli, że EV się nie da, nie opłaca i klienci nie są takimi autami zainteresowani. Podobnie było z rakietami, przecież nie da się lądować pierwszym członem. Nie uważam też że jest jakoś świetny marketingowo. Myślę, że realizuje dawno ustalony biznes plan.
  • RaveN

@Malinka
Nie jestem fanem Elona Muska, żeby stawiać mnie w roli przeciwnika do dyskusji :P
Wydaje mi się jednak, że skoro po sporze sądowym uzgodnili, że jest pięciu założycieli to tak trzeba to traktować. Zresztą, Musk dołączył po miesiącach, a nie ponad roku, no i to był etap biznesplanu, jeśli dobrze rozumiem.
Równie dobrze można by wykluczyć JB Straubela, a to on zrobił prototyp pakietu akumulatorów Roadstera w garażu.

Jeszcze jeden cytat (Ian Wright też osobno robił swój pomysł i nawet mówił w wywiadzie po latach, że nie wierzył że Tesla się uda) :
"During a conversation with Musk in 2003, JB Straubel ("Straubel";), who later became Tesla's Chief Technology Officer, learned of Musk's interest in the development of an all-electric automobile. Following this conversation, he introduced Musk to Tom Gage and Al Ciccone at AC Propulsion, a company that had built an all-electric concept sports car call the Tzero. Musk was enthusiastic and encouraged Gage and Ciccone to put the Tzero concept into production. Though Musk was unable to persuade AC Propulsion to mass produce the Tzero, Gage offered to give Musk's contact information to two groups who did have such an interest, one of which included Eberhard, Marc Tarpenning ("Tarpenning";), and Ian Wright ("Wright";).”).

Generalnie jest tak, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą :P.
no dobra ... z tą pracownicą to nieźle popłynąłem ;) to nie był dobry przykład.
jakoś mi się to zlepiło w pamięci razem z zebraniem pracownic

https://cleantechnica.com/2017/07/08/sexual-harassment-tesla-teslas-elons-tone-deaf-responses/

w którymś artykule pisali, że pierwsze samochody mogli zamawiać "zwykli" pracownicy tesli, ..

sorki
Jak wszyscy wiemy, Clinton też wygrał postępowania, że nie uprawiał sex'u i nie zażywał narkotyków, gdyż to co robiła Pani Lewinsky to nie był sex, a jak się pali marihuanę i się nie zaciąga, to nie jest zażywanie narkotyków :) ;)

Jakbym spotkał na swojej drodze szefa PayPal, który by twierdził, że on też o tym myślał co ja robię od roku i odkupi ode mnie pakiet akcji z serii A, pod warunkiem, że będę go nazywał współzałożycielem, gdyż dopiero z jego kasą i umiejętnościami coś z tego będzie, to też pewnie bym się zgodził.

Nikt nie odbiera niebywałego daru marketingowego Musk'owi, ale odkupienie (dokupienie) akcji (udziałów) po ponad roku, trudno nazywać założeniem firmy.

Ogólnie, to bardzo dobrze, że Musk przystąpił do tej firmy i rozwinął do tego poziomu (poważnie). Widać jaki ma szacunek wśród pracownic (po oskarżeniach o dyskryminację płciową w Tesli), że jedna z szeregowych pracownic, ofiaruje mu na urodziny Tesle 3 z numerem seryjnym 1 (prawo do tej sztuki).

Aż chce się zacytować: "nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie wcale nie padało" ;)

piszę to wszystko z dużym pozytywnym uśmiechem ...

pzdr
  • RaveN

No właśnie. "The company was initially founded in 2003 by Martin Eberhard and Marc Tarpenning, although the company also considers Elon Musk, JB Straubel, and Ian Wright as its co-founders.[1]". Był spór sądowy i uznano, że jest pięciu założycieli.
@Raven: proszę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tesla_Inc.
  • RaveN

@Malinka
Z tego co wiem, dołączył "na samym początku", gdy otrzymał - zdaje się od AC Propulsion - kontakt, że jest pare osób, którzy mają podobny pomysł na komercjalizację tzero (AC Propoulsion nie było skłonne do współpracy). Może ktoś podlinkuje jakiś konkret w tym zakresie i się wyjaśni.
Witam,

nie chcę się szczególnie czepiać, ale miałem wrażenie, że Musk dołączył do firmy dobry rok po jej założeniu i zaczęciu (nieudanej) współpracy z GM.

Wiem, że obecnie to Musk jest medialnym motorem firmy i bez niego by nie było tego sukcesu, ale założycielem chyba nie jest.

Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
pzdr