SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Elon Musk: 2-3 dodatkowe Gigafactory w USA w ciągu kilku lat

Prezes Tesli Elon Musk zapowiedział 2-3 dodatkowe ogromne zakłady produkcyjne Gigafactory w USA w ciągu kilku następnych lat

Tesla Gigafactory - zobacz całą galerię

Elon Musk podczas spotkania gubernatorów poszczególnych stanów USA miał okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi między innymi dużych inwestycji oraz przyszłości różnych obszarów gospodarki, w tym aut elektrycznych, automatyzacji jazdy, czy energetyki słonecznej.

Prezes Tesli spodziewa się, że tylko w USA w najbliższych kilku latach zostaną zbudowane co najmniej 2-3 dodatkowe fabryki Gigafactory. Aktualnie Tesla buduje Gigafactory w stanie Nevada (budynek ponoć ukończony jest w 30% i rozwija produkcję od 2016r.). Drugim zakładem, określanym Gigafactory, Tesla nazywa zakład powstający w Buffalo w Nowym Jorku, w którym razem z Panasonic będzie produkować fotowoltaikę (ogniwa, moduły, dachówki).

Trudno powiedzieć z całą pewnością, że kolejne 2-3 Gigafactory będą zajmowały się samochodami/akumulatorami, ponieważ Tesla potrafi zaskakiwać, ale już wcześniej zapowiedziano, że kolejne Gigafactory będą produkowały jednocześnie samochody i akumulatory (obecnie samochody i akumulatory są produkowane osobno odpowiednio w Kalifornii i w Nevadzie).

W przyszłości Gigafactory mają powstać także w innych regionach świata, w tym w Europie i Azji.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.