SamochodyElektryczne.org

Elektryczne Audi A2 o zasięgu ponad 600 km

Elektryczne Audi A2, zbudowane przez niemieckie firmy DBM Energy i Lekker Energie, przejechało około 600 km z Monachium do Berlina przy średniej prędkości 90 km/h oraz z włączonym ogrzewaniem


Elektryczne Audi A2, zbudowane przez niemieckie firmy DBM Energy i Lekker Energie, przejechało około 600 km z Monachium do Berlina przy średniej prędkości 90 km/h oraz z włączonym ogrzewaniem. Co ciekawe, w akumulatorach pozostało jeszcze 18% energii, co oznacza że samochód mógłby łącznie przejechać około 730 km na jednym ładowaniu. Na mecie autem miał okazję przejechać się niemiecki minister gospodarki Rainer Brüderle.

Powyższy rezultat jest znacznie lepszy od rekordowego przejazdu 1000 km przy prędkości 40 km/h, osiągniętego w maju przez Japan EV Club (wcześniejszy wpis).

Przerobione Audi A2 posiada niezmienioną w stosunku do wersji spalinową liczbę miejsc i przestrzeń bagażową. Przełomowy wynik udało się uzyskać dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-metalowo-polimerowych (LMP) nazywanych przez producenta, firmę DBM Energy, Kolibri AlphaPolymer Technology. Firma DBM Energy ujawniła, że ogniwa pracują ze sprawnością 97% oraz mogą być ładowane nawet w ciągu 6 minut, a więc tak szybko jak ogniwa Altairnano. Niestety nie ujawniono energii właściwej ogniw, ich trwałości oraz ceny.

Akumulatory typu LMP są produkowane między innymi przez BatScap (spółkę córkę Bolloré Group) i mają być zastosowane w samochodzie Pininfarina B0, jednak można przypuszczać, że nie mają one tak dobrych parametrów jak Kolibri AlphaPolymer Technology.

Poniżej znajduje się krótkie nagranie na temat przejazdu elektrycznego Audi A2.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.