SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Elektryczna limuzyna Venere debiutuje w Genewie

Elektryczna limuzyna z osiągami Tesli zamarzyła się firmie LVCHI Auto, która prezentuje na targach Geneva Motor Show model koncepcyjny Venere

Venere - zobacz całą galerię
Venere Venere

Targi w Genewie w tym roku zdecydowanie obrodziły pod względem koncepcyjnych EV z najwyższej półki cenowej. Jednym z kilku modeli jest Venere zaprojektowany przez chińską firmę LVCHI Auto i włoskie biuro projektowe I.DE.A. Institute.

Auto podobno zmierza do komercjalizacji, ale ciężko uwierzyć w podany rok 2019. Co więcej, komunikat prasowy sugeruje, że w dalszej kolejności planowany jest samochód miejski oraz SUV, a więc mniej więcej kojarzymy już popularny ostatnimi czasy model rozwoju biznesu, na który ma ochotę LVCHI Auto.

Venere łączy w sobie cechy 4-miejscowej, luksusowej limuzyny, z osiągami samochodu sportowego. Cztery silniki indukcyjne o łącznej mocy 740 kW potrafią przyspieszyć auto od 0 do 100 km/h w 2,5 s. Zasięg z pakietem akumulatorów, gromadzącym 100 kWh ma wynosić około 650 km. Szybkie ładowanie do 80% pojemności potrwać ma 50-minut.

Venere Venere
Venere Venere
Venere Venere
Venere Venere
Venere Venere
Venere Venere
Venere Venere

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.