SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Electrovaya podnosi bezpieczeństwo akumulatorów litowo-jonowych

Electrovaya wprowadza nową generację akumulatorów litowo-jonowych SuperPolymer 2.0 zwiększając bezpieczeństwo na wypadek pożaru


Kanadyjski producent akumulatorów litowo-jonowych Electrovaya poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej generacji produktów. Akumulatory oznaczone SuperPolymer 2.0 przede wszystkim otrzymały szereg dodatkowych zabezpieczeń (głównie przeciwpożarowych) na każdym poziomie (ogniw, modułów i pakietu). Chociaż w komunikacie nie podano żadnych parametrów, Electrovaya zapewnia o poszerzeniu zakresu temperaturowego pracy oraz zwiększeniu wydajność i zmniejszeniu rozmiaru układu klimatyzacji akumulatorów. Ulepszenia, najprawdopodobniej wychodzące naprzeciw problemowi przegrzewania się akumulatorów Electrovaya w testowej flocie samochodów hybrydowych typu plug-in Chryslera (wcześniejszy wpis), są owocem prac własnych działu badawczo-rozwojowego kanadyjskiej firmy jak i efektem implementacji rozwiązań firmy Miljøbil Grenland, przejętej przez Electrovaya we wrześniu ubiegłego roku (wcześniejszy wpis).

Electrovaya ma nadzieję, że nowe produkty pozwolą na zwiększenie sprzedaży. Jednym z pierwszych projektów, w których zastosowane zostaną akumulatory SuperPolymer 2.0 będzie norweski prom elektryczny Hisarøy, mający w ciągu dnia dziesięciokrotnie pokonywać dystans 1,6 km. Zamówienie na system zasilania dla tego typu jednostki udało się pozyskać również dzięki norweskiej spółce córce Miljøbil Grenland.

Ze skromnej informacji na stronie producenta wynika, że akumulatory litowo-jonowe Electrovaya charakteryzują się energią właściwą od 170 do 210 Wh/kg oraz mocą maksymalną 2 kW/kg przez 10 s. Trwałość oceniana jest natomiast na ponad 1000 pełnych cykli ładowania/rozładowania do ubytku 20% pojemności początkowej lub około 9700 cykli ładowania/rozładowania o głębokości 50% do ubytku 20% pojemności początkowej. Alternatywnie podawana jest żytowność na poziomie ponad 7-lat.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.