SamochodyElektryczne.org

Electric and Petrol-Electric Vehicles - interesująca książka z 1908r.

Electric and Petrol-Electric Vehicles to niezwykle ciekawa, bogato ilustrowana książka poświęcona pojazdom elektrycznym i hybrydowym spalinowo-elektrycznym we wczesnych latach rozwoju motoryzacji

Lohner-Porsche - zobacz całą galerię

Ted Dillard, prowadzący serwis The Electric Chronicles poświęcony przerabianiu motocykli spalinowych na napęd elektryczny, miał niedawno okazję odkopać ponad stuletnią, aczkolwiek bardzo interesującą książkę Electric and Petrol-Electric Vehicles wydaną w 1908r. w Londynie. Autorem publikacji jest W. Poynter Adams.

Świetna lektura okazuje się być napisana przystępnym językiem i całkiem dobrze uporządkowana, ukazując ówczesny stan wiedzy i stosowane rozwiązania. W czasach wydania książki, wciąż liczono, że pojazdy elektryczne - mające liczne zalety w stosunku do spalinowych odpowiedników - odegrają dużą rolę. Niestety były to ostatnie lata motoryzacji, gdy pojazdy elektryczne posiadały wysoki udział w rynku. Szczególnie wart polecenia jest wstęp, który pod wieloma względami jest aktualny po dziś dzień.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.