SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2018

EasyCharge proponuje wyposażać hale garażowe w terminale Leviamp

EasyCharge Leviamp to instalowane na suficie, opuszczane terminale ładowania dla dużych hal garażowych, które potencjalnie mogą być całkiem użyteczne

EasyCharge Leviamp - zobacz całą galerię

Niemiecka firma EasyCharge, założona w 2014r., od 2015r. prezentuje ciekawe terminale ładowania Leviamp, które wersji produkcyjnej przedstawiono w najnowszym odcinku programu Fully Charged.

EasyCharge Leviamp EasyCharge Leviamp

Leviamp wyróżnia się przede wszystkim tym, że terminal instalowany jest na suficie (najlepiej zamiast tradycyjnego oświetlenia) oraz jest opuszczany i obracalny, dzięki czemu może potencjalnie obsłużyć kilka miejsc postojowych. Pod względem elektrycznym jest to nic innego jak port Typ 2, który w zależności od instalacji może dostarczać od 3,7 kW do 22 kW mocy.

Tego typu niszowy produkt może sprawdzić się wszędzie tam, gdzie trudno o instalację naścienną lub na filarze dużych hal garażowych, lub wymaga to zbyt dużych nakładów. Leviamp może zastąpić oświetlenie ponieważ wyposażony jest w LEDy, a dodatkowo potrafi także wyświetlać obraz na podłodze (np. z informacją o tym, że miejsce należy tylko do EV lub o dokonanej rezerwacji punktu ładowania). Inną ciekawostką jest kamera, przydatna zarówno dla ochrony, jak i użytkownika który będzie mógł zdalnie sprawdzić, czy auto znajduje się wciąż na miejscu.

Jedynym minusem Leviamp jest port Typ 2 - do pełni szczęścia przydałby się kabel z wtyczką Typ 2, tak aby po zaparkowaniu nie trzeba było wyciągać własnego kabla ładowania z bagażnika.

EasyCharge Leviamp EasyCharge Leviamp
EasyCharge Leviamp EasyCharge Leviamp
EasyCharge Leviamp EasyCharge Leviamp
EasyCharge Leviamp EasyCharge Leviamp

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.