SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

ChargePoint wdraża kompleksową ofertę terminali ładowania w Europie

ChargePoint będzie w Europie sprzedawać każdy typ terminali ładowania - dla domów, bloków, miejsc pracy, przestrzeni publicznych oraz ładowarki do instalacji na trasach

Amerykańska firma ChargePoint poinformowała, że jako pierwsza w Europie przygotowała kompleksową ofertę terminali ładowania w Europie. W sprzedaży są terminale prądu przemiennego dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, dla miejsc pracy oraz ogólnodostępne. Z kolei szybkie ładowarki dostępne są z każdym otwartym standardem ładowania w zakresie mocy od kilkudziesięciu do nawet 400 kW.

Wejście ChargePoint (ponowne) na europejski rynek jest następstwem inwestycji 125 mln USD ze strony głównie niemieckich firm (wcześniejszy wpis), które wydają się mieć coraz większy wpływ na kalifornijską firmę. Najpierw kilka lat temu strategicznej inwestycji dokonała firma BMW i Ventures (część BMW Group), a ostatnio mocno zaangażowali się także Daimler i Siemens.

W Europie ChargePoint oczywiście musi zaoferować terminale zgodne ze standardem Typ 2, które umożliwiają ładowanie trójfazowe. Dostępne mają być wersje z gniazdami Typ 2 jak i z na stałe dołączonymi kablami i wtyczkami Typ 2. Moce urządzeń zaczynają się od 3,7 kW (jednofazowe) do 22 kW (trójfazowe). Europejskie terminale należą do nowej serii CP4500.

W przypadku szybkich ładowarek ChargePoint po prostu wykorzysta wtyczki CCS Combo 2 zamiast północnoamerykańskiej wersji CCS Combo 1. Wersja CHAdeMO jest jednakowa na całym świecie.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.