SamochodyElektryczne.org

Cena akcji Tesli przebiła 300 USD. Tesla warta więcej niż GM i Ford

Przy obecnej wycenie akcji, Tesla jest warta już więcej niż General Motors i Ford. Całkiem nieźle jak na start-up mający 14 lat

Po około 14 latach od założenia Tesli Motors (obecnie przemianowanej na po prostu Teslę), dożyliśmy wyceny akcji spółki na poziomie 300 USD. Wzrost od kilkunastu dolarów za akcję na początku wejścia na giełdę uczynił wiele osób milionerami, a Elona Muska miliarderem.

W obecnej chwili iloczyn wartości akcji i ich liczby przekłada się na wycenę firmy przekraczającą 53 mld USD. To więcej niż wart jest Ford, czy General Motors i mniej więcej tyle ile warta jest Honda. Zdumiewająco dużo biorąc pod uwagę przepastną wręcz różnicę skali produkcji.

Jeśli Tesla zdoła wprowadzić na rynek Model 3, oraz sprzedawać Model S i Model X w obecnym tempie ponad 100 tys. sztuk rocznie, a także odniesie sukces z produkcją akumulatorów w Gigafactory, kolejny zestaw obietnic (nowe auta i inne pojazdy elektryczne) pewnie pokieruje Teslę ku dalszym wzrostom aż stanie się ona najcenniejszą firmą świata.

Źródła

  • [1] NASDAQ google.com

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • uran

Jednak GM jest warte powyżej 50mld dolarów, a TESLA jeszcze poniżej. Myślę, że GM pomagają jej elektryczne doświadczenia.
I leci na $380 - tam należy się akcji pozbyć.
odkupić po korekcie. Kontynuować wątek apropo akcji TSLA? ;)
  • uran

Widziałem to:)!
Tak wysoka wycena TESLI wynika ze splotu sprzyjących okoliczności: dobrej pozycji na bardzo obiecującym i do tego już pewnym rynku, dobrej publicity będącej pochodną znakomitej prezencji w mediach Muska, które uważają go za geniusza, bliskiej już perspektywie rentowności TESLI.
Niska wycena tradycyjnych firm motoryzacyjnych to zbytnie uzależnienie ich od pojazdów spalinowych, które może się skończyć równie tragicznie jak to miało miejsce z firmą KODAK.