SamochodyElektryczne.org

Audi rozpoczęło produkcję e-tron

W Belgii ruszyła produkcja modelu Audi e-tron. Auto, potencjalnie będące największą alternatywną dla Tesli, zobaczymy jednak dopiero 17 września

Audi e-tron - zobacz całą galerię
Audi e-tron Audi e-tron

Audi oficjalnie rozpoczęło 3 września produkcję elektrycznego SUVa e-tron w zakładzie w Brukseli w Belgii. Premiera auta nieco się opóźniła i obecnie zapowiedziana jest na 17 września w San Francisco (wcześniejszy wpis).

Potencjalnie będzie to najpoważniejszy konkurent dla Tesli Model X.

Dla celów produkcji EV zakład został gruntownie zmodernizowany i za jakiś czas będzie produkował także drugi model elektryczny, bazujący na Audi e-tron Sportback concept.

Komunikat prasowy firmy Audi [2]

Rozpoczęcie produkcji Audi e-tron

Bruksela, 3 września 2018 r. Audi startuje w przyszłość. Dziś w zakładach Audi w Brukseli rozpoczęła się seryjna produkcja Audi e-tron. Pierwszy w pełni elektryczny SUV marki z Ingolstadt charakteryzuje się zasięgiem odpowiednim dla codziennego użytkowania. Pojemność ładowania nawet 150 kW, którą można osiągnąć na stacjach szybkiego ładowania w około 30 minut, pozwala na odbywanie tym samochodem bardzo długich podróży. Odsłony nowego elektrycznego samochodu Audi dokona podczas jego oficjalnej światowej premiery, 17 września w San Francisco.

Czerwień Misano gotowa do drogi: członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za produkcję Peter Kössler oraz dyrektor zarządzający zakładów Audi Brussels Patrick Danau, nie mogli oderwać wzroku od pierwszego Audi e-tron zjeżdżającego bezszelestnie z linii montażowej. „Audi e-tron to prawdziwy pionier” – podkreśla Peter Kössler. „Samochód ten łączy w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak wirtualne lusterka zewnętrzne, ze znaną powszechnie jakością marki Audi objawiającą się w sposobie prowadzenia naszych aut i w ich dynamice oraz z techniczną ‘Przewagą’ sięgającą daleko poza czyste pojęcie samochodu. Specjalnie dla potrzeb produkcji samochodu elektrycznego, nasza fabryka w Brukseli przeszła gruntowną modernizację. Produkcja Audi e-tron jest pierwszą w świecie produkcją seryjną segmentu premium, która jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.” Cała emisja tego gazu z fabryki Audi Brussels kompensowana jest przede wszystkim poprzez wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, ale także poprzez tworzenie projektów środowiskowych.

„Audi samodzielnie zbudowało szereg własnych kompetencji rozwijając technologię tworzenia akumulatorów oraz systemów napędowych, a następnie wdrożyło je właśnie w Audi e-tron. Natomiast nasi pracownicy sami obmyślili, zaplanowali i wprowadzili wiele etapów procesu produkcyjnego” – powiedział Patrick Danau, dyrektor zarządzający zakładów Audi Brussels. Począwszy od lata 2016, fabryka intensywnie rozbudowywała wydział produkcji karoserii, lakiernię oraz linię montażową oraz zbudowała wydział produkcji akumulatorów. Bezzałogowe systemy transportowe dostarczają akumulatory na linię montażową. Pracownicy fabryki w Brukseli odbyli w sumie ponad 200 tysięcy godzin szkoleń i są doskonale przygotowani do podjęcia produkcji Audi e-tron.

Audi transmitować będzie z San Francisco światową premierę Audi e-tron na stronie www.e-tron.audi. Uroczystość premiery rozpocznie się 17 września o godz. 20.30 czasu lokalnego, a transmisja rozpocznie się 18 września o godz. 5.30 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródła

Komentarze (5)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

może i podoba się taki portal a może nie.
Mam prawo do pisania swoich komentarzy.
Prócz powyższej żenady, równie żałosne jest pisanie przez Raven-a co mogę robić a czego nie.

"Otóż nie, Romanie"
  • RaveN

@chrisroad
Jakie sponsorowane mamłanie, jaki przedruk?

Do wpisu autorskiego dołączony został komunikat prasowy producenta, co jest standardem, gdy taki komunikat jest dostępny w języku polskim i nie jest kosmicznie długi/skomplikowany. Jest on też oznaczony wraz ze źródłem.

Jeśli nie podoba się SEorg to proszę nie korzystać.
"...Peter Kössler oraz dyrektor zarządzający (...) nie mogli oderwać wzroku od pierwszego Audi e-tron zjeżdżającego bezszelestnie z linii montażowej..."

żenada czy może przedruki z portalu audi:
audi-mediacenter.com 07.09.2018
audi.press-bank.pl 07.09.2018

Audi robi niezłe auta ale nie wybaczę mu nigdy blokowania rozwoju auta elektrycznego.
  • RaveN

@chrisroad
Co jest sponsorowane?
coś mi się nie chce wierzyć w takie sponsorowane mamłanie.