SamochodyElektryczne.org

Audi PB 18 e-tron zapowiedziało model koncepcyjny PB 18 e-tron

Oprócz produkcyjnego elektrycznego SUVa e-tron, Audi wkrótce zaprezentuje w Kalifornii także elektryczny supersamochód PB 18 e-tron

Audi PB 18 e-tron - zobacz całą galerię

23 sierpnia na torze Laguna Seca w Kalifornii, podczas Pebble Beach Car Week, Audi zaprezentuje elektryczny supersamochód PB 18 e-tron. Będzie to model koncepcyjny, a zatem nie ma mowy o jego produkcji i sprzedaży, ale możliwe że stylistyka nowego PB 18 e-tron znajdzie swoje odzwierciedlenie w przyszłych modelach komercyjnych.

Komunikat prasowy firmy Audi [3]

Audi PB 18 e-tron: światowa premiera koncepcyjnego samochodu na Pebble Beach Car Week

  1. 23 sierpnia 2018: pokaz na torze wyścigowym Laguna Seca
  2. Studium stylistyczne podstawą czysto sportowego samochodu przyszłości
  3. Emocje zamiast emisji: mocny napęd elektryczny

Ingolstadt, 30 lipca 2018 r. Podczas Pebble Beach Car Week 2018 w Kalifornii, Audi zaprezentuje po raz pierwszy koncepcyjny super samochód z napędem elektrycznym. Pebble Beach Car Week, odbywający się co roku w sierpniu w okolicach Monterey w Kalifornii, od dawna uważany jest za najważniejsze na świecie forum, na którym spotykają się miłośnicy niecodziennych, wykwintnych samochodów. Spotkać tu można nie tylko samochody zabytkowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy studyjne i wizjonerskie rozwiązania techniczne.

Skrót nazwy premierowego Audi – Audi PB18 e-tron – odnosi się wprost do miejsca, Pebble Beach oraz do daty debiutu tego modelu. Przypomina również nazwę zwycięzcy z Le Mans, modelu Audi R18 e-tron, którego rozwiązania techniczne były inspiracją dla wielu detali i rozwiązań tego pojazdu. Stylistyka Audi PR 18 e-tron jest dziełem nowego studia Malibu Design Loft.

Audi PB 18 e-tron zostanie po raz pierwszy pokazane 23 sierpnia 2018, o godz. 17.00, na torze wyścigowym Laguna Seca. Następnie, ten koncepcyjny samochód prezentowany będzie 24 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 16.00 na legendarnej wystawie motoryzacyjnej “The Quail”. Audi przedstawi go ponownie na Laguna Seca 25 sierpnia w godzinach 8.30 – 18.00. Koncepcyjne auto ujrzeć będzie można dodatkowo również w niedzielę, 26 sierpnia, na “Konkursie Elegancji - Concours d’Elegance” w Pebble Beach. Równocześnie z premierą samochodu koncepcyjnego, cztery pierścienie zaprezentują w Pebble Beach całą gamę aut zabytkowych i wyczynowych.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.