Alstom i NTL planują dostarczać elektrobusy Aptis
Aptis - 12-metrowy autobus elektryczny, który dzięki czterem skrętnym kołom charakteryzuje się świetną zwrotnością
W marcu tego roku firmy Alstom i NTL zaprezentowały interesujący autobus elektryczny Aptis o długości 12-metrów, który posiada skrętne koła także tylnej osi. Niskopodłogowy pojazd ma być przystosowany do szybkiego ładowania, zarówno konwencjonalnego jak i dachowego.
Z komunikatu prasowego Alstom wynika, że firma planuje powalczyć o zamówienia w Europie, w szczególności we Francji.
Komunikat prasowy firmy Alstom [2]
Alstom i NTL przedstawiają Aptis, nowe, 100% doświadczenie elektrycznej mobilności
Alstom i NTL zaprezentowały dzisiaj w Duppigheim (Alzacja, Francja) Aptis, innowacyjne rozwiązanie w zakresie mobilności. Ponieważ miasta szukają bardziej wydajnych i bardziej powiązanych ze sobą środków transportu, Aptis zdążył już przyciągnąć zainteresowanie klientów w Europie. We Francji organizacjaSTIF postanowiła uruchomić dwie próby, z których jedna jest wspólna z RATP. Aptis przejdzie próby w Paryżu i regionie Ile-de-France w drugiej połowie 2017 r.
Aptis to wyjątkowy i innowacyjny projekt, oparty na tramwaju. Posiada niską podłogę na całej długości pojazdu i pole widzenia 360°. Dwoje lub troje podwójnych drzwi ułatwia łatwe wsiadanie i wysiadanie, również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Operatorzy będą korzystać z pojazdu, który jest łatwy w utrzymaniu, z najdłuższą żywotnością w swojej kategorii. Ma cztery koła skrętne, w porównaniu z dwoma w autobusach, co pozwala Aptisowi zajmowanie 25% mniej powierzchni w zakrętach. W związku z tym Aptis oszczędza miejsce na przystankach autobusowych dla innych pojazdów.
Alstom i NTL dostarczą nie tylko pojazdy, ale cały system. Obejmuje on wymiarowanie, opcje ładowania, infrastrukturę drogową, leasing i opcje gwarancyjne, zapewniając, że miasta mogą sprawnie i efektywnie integrować rozwiązania w zakresie elektromobilności w swoich sieciach transportowych. Dzięki temu oraz niskim kosztom utrzymania i eksploatacji, całkowite koszty użytkowania pojazdu Aptis są na poziomie współczesnych autobusów z silnikiem wysokoprężnym.
"Dzięki Aptis, możemy uzupełnić naszą ofertę i obecnie jesteśmy w stanie zaproponować miastom pełną gamę rozwiązań miejskich. To było prawdziwe wyzwanie, aby stworzyć tę nowatorską koncepcję. Sukces był możliwy dzięki doświadczeniu NTL oraz wiedzy Alstom w zakresie trakcji elektrycznych i integracji systemów. Jesteśmy bardzo dumni mogąc przedstawić te nowe przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które zrewolucjonizuje transport miejski ", powiedział Henri Poupart-Lafarge, prezes i dyrektor generalny Alstom.
Aptis mogą być ładowany nocą w zajezdniach lub szybko na końcu każdej linii podczas codziennej eksploatacji. Szybkie ładowanie odbywa się poprzez odwrócony pantograf lub system SRS - innowacyjne rozwiązanie szybkiego ładowania z poziomu gruntu, opracowane przez Alstom.
Prototypy Aptis są produkowane w fabryce NTL w Duppigheim, w Alzacji, z komponentów wytwarzanych przez pięć zakładów Alstom we Francji: Saint-Ouen zarządzanie projektami oraz integracja systemu, Tarbes dla trakcji, Ornans dla silników, Vitrolles dla SRS oraz Villeurbanne dla elektronicznych komponentów trakcji.
Komentarze (0)
Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.