SamochodyElektryczne.org

Alians Renault-Nissan sprzedał 250.000 pojazdów elektrycznych

Na świecie jeździ już ponad ćwierć miliona pojazdów elektrycznych sprzedanych przez duet Nissan i Renault

Renault Zoe i Nissan Leaf O wczesnym rozpoczęciu seryjnej produkcji aut elektrycznych zdecydował Carlos Ghosn - na zdjęciu obok Renault Zoe i Nissana Leafa

Alians Renault-Nissan, jako pierwsza grupa motoryzacyjna, osiągnął na początku czerwca skumulowany poziom sprzedaży 250.000 pojazdów elektrycznych, licząc od grudnia 2010r., gdy na rynek trafił pierwszy model produkowany seryjnie. Poprzedni poziom 200 tys. sztuk uzyskano w listopadzie ubiegłego roku (wcześniejszy wpis).

Średnia sprzedaż w ciągu 4,5-roku wynosi ponad 55 tys. sztuk rocznie. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku sprzedano 31,7 tys. sztuk (wzrost o 15% rok do roku), co oznacza że aktualne tempo przekracza 6 tys. miesięcznie oraz 75 tys. rocznie.

Ważną informacją jest, że 250.000 EV sprzedanych przez Nissana i Renault, stanowi około połowę wszystkich sprzedanych EV, a zatem na świecie jeździ już około 500.000 pojazdów elektrycznych.

Z jednej strony ćwierć miliona EV to bardzo dobry rezultat, ale z drugiej strony wiemy że Alians Renault-Nissan solidnie przestrzelił, celując w 1,5 mln sztuk do 2016r. Prognozę szybko skorygowano na 1,5 mln sztuk do 2020r. (wcześniejszy wpis). Jeżeli sprzedaż będzie rosła z roku na rok od obecnego poziomu 75 tys. rocznie jest to cel w zasięgu.

Nissan - 185.000, Renault 65.000

Nissan sprzedał już około 185 tys. aut elektrycznych, z czego ponad 180 tys. to Leafy. Dodatkowe kilka tysięcy musi zatem przypadać na e-NV200. Ponad 80 tys. Leafów sprzedano w USA, 53,5 tys. w Japonii i 41,5 tys. w Europie. Żadna inna marka poza Nissanem wciąż nie może poszczycić się sprzedażą jednego modelu nawet zbliżoną do 100 tys. sztuk.

Renault na razie może pochwalić się jedynie 65 tys., mimo że francuska firma posiadała w ofercie kilka modeli. Najlepiej sprzedaje się Zoe - prawdopodobnie około 26-27 tys. sztuk. Elektryczne Kangoo Z.E. sprzedano w blisko 18 tys. sztuk, a ciężki czterokołowiec Twizy w ponad 15 tys. sztuk. Produkcja Fluence Z.E. prawdopodobnie zakończyła się na około 4 tys., ale powoli rośnie sprzedaż następcy SM3 Z.E., jednak tylko w Korei.

Nissan Leaf Nissan Leaf
Nissan e-NV200 Nissan e-NV200
Renault Twizy Renault Twizy
Renault Zoe Renault Zoe
Renault Kangoo Z.E. Renault Kangoo Z.E.
SM3 Z.E. SM3 Z.E.

Komunikat prasowy firmy Renault [7]

ALIANS RENAULT-NISSAN SPRZEDAJE 250-TYSIĘCZNY POJAZD ELEKTRYCZNY

  1. Na początku czerwca odnotowano kolejne historyczne wydarzenie w branży pojazdów elektrycznych
  2. Alians sprzedaje już prawie połowę wszystkich takich pojazdów na świecie
  3. W maju ich sprzedaż wzrosła o niemal 15 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku
  4. Nissan LEAF jest nadal najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym
  5. 250-tysięczny pojazd elektryczny, Renault ZOE, został kupiony w Bordeaux

PARYŻ/JOKOHAMA (24 czerwca 2015 r.) – Alians Renault-Nissan, światowy lider w dziedzinie pojazdów o zerowej emisji, sprzedał 250-tysięczny samochód elektryczny: białe Renault ZOE, którego nabywcą jest inżynier z Francji.

Alians odnotował swój historyczny sukces na początku czerwca – cztery i pół roku po wprowadzeniu na rynek Nissana LEAF, pierwszego na świecie pojazdu o zerowej emisji produkowanego na masową skalę*. Dziś Alians szczyci się sprzedażą prawie połowy wszystkich pojazdów elektrycznych dostępnych na całym świecie. Nissan LEAF pozostaje najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w historii – użytkownicy zakupili już 180 000 egzemplarzy tego samochodu.

Od stycznia do maja Alians sprzedał około 31 700 pojazdów elektrycznych, czyli o blisko 15% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dzięki zachętom ze strony rządów i coraz lepszej infrastrukturze ładowania popyt na nasze pojazdy elektryczne stale wzrasta – powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Aliansu Renault-Nissan. – Na popyt wpływają także pozytywne opinie naszych klientów. Nabywcy na całym świecie deklarują najwyższe zadowolenie z użytkowania tych pojazdów.

Francuz z Bordeaux kupuje 250-tysięczny pojazd elektryczny

Nowym właścicielem 250-tysięcznego samochodu jest Yves Nivelle, informatyk, który zamienił swój 21-letni samochód z silnikiem diesla na mniejsze, kompaktowe Renault ZOE.

Nivelle kupił samochód elektryczny po wprowadzeniu przez francuski rząd w kwietniu premii środowiskowej, dzięki której właściciele starszych samochodów z silnikami diesla, przyczyniających się do znacznej emisji spalin, mogą oddać je w rozliczeniu i otrzymać zniżkę w wysokości 10 000 EUR na zakup nowego samochodu elektrycznego.

Rządowa premia środowiskowa była ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego – stwierdził Nivelle. – Muszę przyznać, że przekonałem się do niego od razu po pierwszej jeździe. Bardzo przyjemnie się go prowadzi, a ja dobrze czuję się z myślą, że przyczyniam się do poprawy stanu środowiska.

Alians oferuje pełną gamę sześciu pojazdów w stu procentach elektrycznych; Renault prowadzi w Europie

Alians Renault-Nissan wprowadził do sprzedaży sześć modeli pojazdów elektrycznych, co oznacza, że jest jedyną globalną grupą motoryzacyjną, oferującą pełną gamę samochodów w stu procentach elektrycznych. Oprócz modelu LEAF Nissan sprzedaje także vana e-NV200, który wprowadzono na rynek europejski i japoński w ubiegłym roku. Poza modelem ZOE, Renault oferuje również vana Renault Kangoo Z.E., SM3 Z.E. sedan oraz Twizy – dwuosobowy samochód miejski.

Od grudnia 2010 r., czyli od wprowadzenia Nissana LEAF do sprzedaży, Nissan, z siedzibą w japońskiej Jokohamie, sprzedał 185 000 pojazdów elektrycznych. Nissan LEAF zdobył wiele branżowych nagród, m.in. wyróżnienia: Światowy Samochód Roku 2011, Europejski Samochód Roku 2011 i Japoński Samochód za lata 2011–2012. LEAF sprzedawany jest na 46 rynkach. Głównymi rynkami zbytu pojazdów elektrycznych marki Nissan są: Stany Zjednoczone (ok. 80 000 sztuk sprzedanych od czasu wprowadzenia modelu LEAF), Japonia (ok. 53 500 sztuk) oraz Europa (ok. 41 500 sztuk).

Od czasu wprowadzenia na rynek w październiku 2011 r. pierwszego modelu – Kangoo Z.E. – Renault, z siedzibą we francuskim Boulogne-Billancourt, sprzedało na świecie 65 000 pojazdów elektrycznych. Kangoo Z.E. został uznany za Międzynarodowy Van Roku 2012.

Przez ostatnie dwa miesiące marka Renault zajmowała pierwsze miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych w Europie, osiągając udział rynkowy na poziomie 26 procent. Głównymi rynkami zbytu dla Renault są: Francja, Wielka Brytania, Niemcy i Norwegia. We Francji, gdzie najpopularniejszym pojazdem elektrycznym jest ZOE (prawie połowa udziału rynkowego), dzięki rządowej premii środowiskowej leasing ZOE możliwy jest już od 99 EUR miesięcznie z baterią.

Alians Renault-Nissan został niedawno wybrany na oficjalnego dostawcę samochodów osobowych na potrzeby 21. konferencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych (COP 21) w Paryżu, która odbędzie się w dniach 30 listopada – 11 grudnia br. Alians udostępni flotę 200 pojazdów elektrycznych do transportu delegatów na doroczną konferencję. Będzie to pierwszy przypadek korzystania przez ONZ z floty pojazdów z zerową emisją na potrzeby transportu osobowego na wydarzenie COP.

Aby zobaczyć nasze materiały informacyjne wideo, kliknij tutaj: www.media.blog.alliance-renault-nissan.com/news/5472xxxx

* Brak emisji CO2 i brak regulowanych zanieczyszczeń atmosferycznych w czasie jazdy, zgodnie z cyklem homologacji (NEDC).

Historia elektryfikacji aut Nissana i Renault

Historia elektryfikacji aut Nissana i Renault

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.