SamochodyElektryczne.org

Akumulatory Samsung SDI umożliwią zasięgi nawet 600-700 km

Samsung SDI prezentuje na wystawie Frankfurt Motor Show całą gamę akumulatorów litowo-jonowych. W najmocniejszej konfiguracji możliwy ma być zasięg 600-700 km

Akumulatory litowo-jonowe Samsung SDI - zobacz całą galerię

Na stoisku Samsung SDI we Frankfurcie ogniwa litowo-jonowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Najnowsze są ogniwa cylindryczne 21700, które gromadzą o 50% więcej energii niż powoli schodzące ze sceny mniejsze 18650. Oprócz tego prezentowane są ogniwa podłużne, o 20% niższym profilu „Low Height Cell”, dzięki którym możliwe jest obniżenie wysokości kabiny w stosunku do standardowych. Dodatkowo Samsung SDI prezentuje też pakiety akumulatorów, aczkolwiek praktyka pokazuje, że na ogół producenci aut opracowują je samodzielnie.

Samsung SDI twierdzi, że pakiet z 20-modułami umożliwi zasięg 600-700 km. Wartości pojemności nie zostały ujawnione, ale to potencjalnie więcej niż deklarowane 600 km w styczniu (wcześniejszy wpis).

Samsung SDI ma ambicję stania się wiodącym dostawcą akumulatorów litowo-jonowych. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne - w Ulsan w Południowej Korei, w Xian w Chinach oraz nowy na Węgrzech. Jednym z głównych odbiorców w branży motoryzacyjnej jest BMW. W ostatnim czasie Samsung SDI otrzymał także zamówienie na nowe ogniwa 21700 dla stacjonarnych magazynów energii Tesli, które będą użyte w największym na świecie projekcie 100 MW/129 MWh (wcześniejszy wpis). Jako, że Tesla posiada własny zakład i współpracuje z Panasonic, zlecenie produkcji Samsung SDI jest niemałym osiągnięciem.

Ogniwa litowo-jonowe Samsung SDI Ogniwa litowo-jonowe Samsung SDI

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.