SamochodyElektryczne.org

AC Propulsion zaprezentuje trzecią generację napędów trakcyjnych

Firma AC Propulsion poinformowała, że podczas konferencji 26th International Electric Vehicle Symposium (EVS26) w Los Angeles zaprezentuje trzecią generację napędów trakcyjnych dla pojazdów elektrycznych


Firma AC Propulsion poinformowała, że podczas konferencji 26th International Electric Vehicle Symposium (EVS26) w Los Angeles zaprezentuje trzecią generację napędów trakcyjnych dla pojazdów elektrycznych. Na wystawie znajdzie się nowy moduł energoelektroniczny AC-150 Gen 3 (specyfikacja w pdf), który jest mniejszy, lżejszy i lepiej wyposażony od modelu poprzedniej generacji. Tradycyjnie dla AC Propulsion, AC-150 Gen 3 integruje w jednej obudowie zarówno falownik o mocy 150 kW jak i jednofazową ładowarkę o mocy 18 kW. Urządzenie pozwala także na zasilanie zewnętrznych odbiorników energią zgromadzoną w akumulatorach pojazdu za pośrednictwem wspieranego przez AC Propulsion interfejsu Vehicle-to-Grid (V2G).

Oprócz AC-150 Gen 3, kalifornijska firma pokaże także dwa nowe silniki trakcyjne o mocach maksymalnych sięgających 150 kW. Obie maszyny to trójfazowe silniki indukcyjne z miedzianym wirnikiem, jednak pierwszy - AC-150 (specyfikacja w pdf), jest chłodzony powietrzem przez co osiąga moc ciągłą jedynie 40 kW, natomiast drugi - LCM-150 (specyfikacja w pdf), jest chłodzony olejem transformatorowym, dzięki czemu jego moc ciągła sięga 100 kW. Obie maszyny rozwijają maksymalny moment obrotowy ponad 225 Nm, kręcą się do 13 tys. obr./min i ważą około 50 kg.

Kontroler AC-150 Gen 3 firmy AC Propulsion Kontroler AC-150 Gen 3 firmy AC Propulsion
Silnik AC-150 firmy AC Propulsion Silnik AC-150 firmy AC Propulsion
Silnik LCM-150 firmy AC Propulsion Silnik LCM-150 firmy AC Propulsion

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.