SamochodyElektryczne.org

ABB dostawcą infrastruktury szybkiego ładowania dla BDNT

Firma ABB będzie dostarczać szybkie ładowarki dla chińskich samochodów elektrycznych Denza, których sprzedaż ma rozpocząć się w połowie roku

Denza EV - zobacz całą galerię

Firmy ABB i Daimler poinformowały, że ABB będzie przez najbliższych 6-lat dostawcą infrastruktury szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych marki Denza oferowanych przez firmę Shenzhen BYD Daimler New Technology Co. (BDNT), będącą spółką joint venture Damilera i BYD. Z komunikatu prasowego wynika, że owocem współpracy ma być powstanie w Chinach największej na świecie sieci szybkich ładowarek. Urządzenia oraz samochody będą korzystały z chińskiego standardu złącza GB/T 20234.

Porównanie standardów złącz szybkiego ładowania CHAdeMO, GB/T 20234 i CCS/Combo 2 Porównanie standardów złącz szybkiego ładowania CHAdeMO, GB/T 20234 i CCS/Combo 2

Co ciekawe, partnerzy zamierzają nie tylko zbudować sieć punktów dostępnych publicznie (jako drugi z dwóch etapów), ale także oferować nabywcom aut elektrycznych Denza (poprzez sieć dealerów) naścienne szybkie ładowarki (jako pierwszy etap). Komunikat nie zawiera szczegółów na temat mocy oraz ceny, ale zrozumiałe się, że rozwiązanie to będzie musiało być przystępne cenowo skoro podjęto się jego komercjalizacji. Ponadto dla urządzeń zostanie udostępniona aplikacja na smartfony, posiadająca cały wachlarz funkcji zdalnego monitorowania i sterowania procesem ładowania.

ABB oprócz dostaw sprzętu ma zajmować się instalacjami oraz późniejszą obsługą serwisową.

Pierwszy model marki Denza jest na ostatnim etapie przygotowań do produkcji (wcześniejszy wpis) i ma zadebiutować na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Pekinie w kwietniu. Sprzedaż rozpocznie się w połowie roku. Zasięg ma ponoć przekraczać 200 km. Można domniemywać, że samochód będzie wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych LiFePO4 (dostawcą będzie BYD).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.