SamochodyElektryczne.org

Wypożyczalnia Bolloré Bluely w Lyonie otrzymała pierwszą partię Twizy

Firmy Renault i Bolloré rozpoczęły włączanie do wypożyczalni w Lyonie i Bordeaux we Francji pojazdów elektrycznych Renault Twizy

Renault Twizy - zobacz całą galerię

Firmy Renault i Bolloré w ramach podjętej współpracy (wcześniejszy wpis) rozpoczęły pierwsze wspólne wdrożenie, a mianowicie w wypożyczalni aut elektrycznych Bluely w Lyonie oferującej dotąd jedynie Bolloré Bluecary włączono także flotę 30 Renault Twizy. Liczba Twizy w Bluely oraz w wypożyczalni Bluecub w Bordeaux ma do końca roku wzrosnąć do łącznie 110.

Pojazdy Twizy zostały dostosowane do systemu informatycznego wypożyczalni Bolloré oraz otrzymały identyczny jak Bluecary port ładowania Typ 1 (SAE J1772).

Komunikat prasowy firmy Renault [2]

RENAULT TWIZY DOSTĘPNE W SYSTEMIE WSPÓLNEGO UŻYTKOWANIA BLUELY W LYONIE

Twizy, w 100% elektryczny dwuosobowy pojazd Renault, jest już dostępne dla abonentów Bluely w Lyonie. Włączenie Renault Twizy do systemu wspólnego użytkowania zarządzanego przez Grupę Bolloré, w którym do tej pory dostępny był model Bluecar, rozszerza ofertę dla klientów.

  1. 30 pojazdów Renault Twizy dołącza do floty wspólnego użytkowania Bluely
  2. To pierwszy wymierny efekt współpracy Grup Renault i Bolloré w ramach utworzonej w 2014 roku spółki joint-venture
  3. Do końca 2015 roku w sumie 110 pojazdów Renault Twizy wzbogaci floty Bluely (Lyon) i Bluecub (Bordeaux)

Pierwszy konkretny efekt wspólnego przedsięwzięcia Renault i Bolloré

Abonenci usługi Bluely mogą już usiąść za kierownicą jednego z 30 Renault Twizy dostępnych w sieci na obszarze Grand Lyon. Do końca 2015 roku liczba tych pojazdów zwiększy się do 110 – Twizy pojawią się w sieciach Bluely (Lyon) i Bluecub (Bordeaux), w których na razie dostępne są modele Bluecar.

Wprowadzenie pojazdów elektrycznych marki Renault do floty samochodów wspólnego użytkowania Grupy Bolloré jest pierwszym wymiernym rezultatem współpracy partnerskiej obu francuskich firm, rozpoczętej we wrześniu 2014 roku (patrz: ramka). Owocem tego partnerstwa jest spółka, która ma na celu sprzedaż kompletnych systemów wspólnego użytkowania pojazdów elektrycznych.

Dzięki Twizy Bluely umacniamy współpracę z Grupą Bolloré na polu pojazdów elektrycznych i wspólnego użytkowania. To początek działań stanowiących naszą odpowiedź na problemy jakości powietrza i braku mobilności w miastach – podkreślił Philippe Buros, dyrektor handlowy Renault we Francji.

Grupa Bolloré, która zajmie się utrzymaniem sieci Twizy Bluely, będzie mogła oprzeć się w tej kwestii na doświadczeniu sieci Renault Retail Group na terenie Lyon Sud.

Renault Twizy – pojazd do wspólnego użytkowania

Renault Twizy poszerza ofertę systemu wspólnego użytkowania Bluely. To dwuosobowy pojazd elektryczny, zabawny i łatwy w prowadzeniu, a do tego naprawdę ultrakompaktowy (2,3 m długości i 1,24 m szerokości). Dzięki temu abonenci usługi mogą łatwiej dobrać samochód do swoich potrzeb.

Aby dostosować pojazd Renault Twizy do pracy ze stacją Bluely, konieczne było wprowadzenie dwóch modyfikacji. Po pierwsze, zainstalowano urządzenie opracowane przez Grupę Bolloré, pozwalające na połączenie pojazdu z systemem abonenckim oraz call center systemu wspólnego użytkowania samochodów w Lyonie. Po drugie, standardowy kabel będący na wyposażeniu Twizy zastąpiono gniazdem umożliwiającym podłączenie pojazdu do stacji Bluely w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku modelu Bluecar. Czas pełnego ładowania Twizy Bluely może wynieść do 3,5 godziny.

GRUPY RENAULT I BOLLORÉ NAWIĄZAŁY PARTNERSKĄ WSPÓŁPRACĘ

Dnia 9 września 2014 r. podpisano 3 umowy:

  1. o współpracy przemysłowej: począwszy od drugiej połowy 2015 roku w fabryce Renault w Dieppe (departament Seine Maritime, Francja) montowane będą pojazdy elektryczne Bluecar Grupy Bolloré,
  2. o utworzeniu spółki joint-venture, której celem będzie sprzedaż kompleksowych rozwiązań w zakresie wspólnego użytkowania samochodów elektrycznych we Francji i w Europie,
  3. o przeprowadzeniu przez Grupę Renault na rzecz Grupy Bolloré studium wykonalności dotyczącego zaprojektowania, opracowania i produkcji przez Renault nowego miejskiego pojazdu elektrycznego wyposażonego w akumulator litowo-metalowo-polimerowy (LMP) o mocy 20 kWh.

RENAULT TWIZY W LICZBACH

  1. 3 lata: tyle lat ma Twizy wypuszczone na rynek w 2012 roku,
  2. 15 000: tyle pojazdów Renault Twizy jeździ po drogach całego świata.
  3. Piętnastotysięczny pojazd Twizy został przekazany władzom miejskim Florencji we Włoszech 31 marca 2015 roku,
  4. 40: w tylu krajach kierowcy korzystają z modelu Twizy. Kraje, które przyjęły ostatnio Renault Twizy: Słowenia i Kanada.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.