SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży EV/PHEV w USA w pierwszych 10-miesiącach 2017r.

Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania w Stanach Zjednoczonych wzrosła w ciągu 10-miesięcy tego roku o solidne 30%. Prowadzi Tesla Model S, ale coraz chętniej kierowcy decydują się na Chevroleta Bolt EV

Chevrolet Bolt EV - zobacz całą galerię

Sprzedaż aut EV/PHEV w USA rośnie o blisko jedną trzecią rok do roku. Po 10-miesiącach do klientów trafiło około 157.039 sztuk (wzrost o 30%), a średni udział w rynku oscyluje wokół 1%. Innymi słowy co setne nowe auto (uwzględniając bardzo popularne w USA półciężarówki) ma jeździć głównie lub wyłącznie w oparciu o energię elektryczną.

Sytuacja powinna się poprawiać z uwagi na ważne nowe modele, czyli przede wszystkim Tesla Model 3 i nowy Nissan Leaf. Nowości będzie jednak więcej więc perspektywy krótkoterminowe są bardzo dobre.

Ranking modeli

Tesla Model S Tesla Model S

Wśród najchętniej wybieranych modeli prym wiedzie Tesla Model S, ale coraz lepiej radzi sobie także Chevrolet Bolt EV. W październiku Bolt EV ustanowił nowy (ósmy z rzędu) rekord sprzedaży w USA - 2.781 sztuk, co było też najlepszym wynikiem ze wszystkich EV/PHEV w tym miesiącu. Tym samym Bolt EV awansował na drugie miejsce, ale trudno powiedzieć, czy możliwe jest dogonienie Tesli.

Na dalszych miejscach znalazły się hybrydy z możliwością zewnętrznego ładowania - Chevrolet Volt oraz Toyota Prius Prime. Pierwszą piątkę zamyka Tesla Model X, która wyprzedza schodzącego ze sceny Nissana Leafa (w USA do klientów trafiają ostatnie sztuki pierwszej generacji).

Łącznie w sprzedaży znajduje się aż 40 modeli i liczba ta powiększa się praktycznie każdego miesiąca.

Zestawienie sprzedaży EV PHEV w USA od 2017-01 do 2017-10

* - dane szacunkowe

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.