SamochodyElektryczne.org

Wielka Brytania dopłaci także do zakupu elektrycznych motocykli i skuterów

Elektryczne skutery i motocykle będą w Wielkiej Brytanii wkrótce objęte programem dopłat w wysokości jednej piątej wartości, maksymalnie nawet 1500 GBP

BMW C evolution - zobacz całą galerię

W Wielkiej Brytanii w tym roku nieco ograniczono wysokość i dostępność dopłat do zakupu aut elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (wcześniejszy wpis). Co ciekawe, w przypadku jednośladów ulgi zdecydowano się właśnie wprowadzić (z opóźnieniem w stosunku do pierwotnych zamierzeń).

Nabywcy nowych skuterów i motocykli elektrycznych będą mogli liczyć na 20% dopłaty (maksymalnie 1500 GBP). Wśród wymagań wymienia się zasięgi 30 i 50 km odpowiednio dla skuterów i motocykli.

Chociaż dopłaty są skierowane dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, tradycyjnie z punktu widzenia Polski warto rozejrzeć się po tamtejszym rynku i być może skorzystać z nawet 7 tys. zł obniżki cen, szczególnie że w odróżnieniu od samochodów odpada problem kierownicy z prawej strony. Interwencjonizm bezpośrednio dotyczy co prawda tylko nowych jednośladów, ale możliwość ich tańszego zakupu rozejdzie się falami także na rynku wtórnym.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.