SamochodyElektryczne.org

W Holandii Nissan Leaf z 2-letnim bezpłatnym ładowaniem na stacjach FastNed

Przy zakupie Nissana Leafa w Holandii będzie można przez 2-lata bezpłatnie używać szybkich ładowarek FastNed, rozmieszczonych w kluczowych lokalizacjach przy głównych drogach

Sieć stacji szybkiego ładowania FastNed - zobacz całą galerię
Nissan Leaf 2016 Nissan Leaf 2016

Za sprawą firmy FastNed do Europy, a w zasadzie na razie wyłącznie do Holandii, dotarła z USA promocja Nissana, polegająca na dodawaniu do każdego nowego Leafa, 2-letniego bezpłatnego dostępu do punktów ładowania. Jest to dosyć atrakcyjna oferta, ponieważ FastNed posiada już przy autostradach 38 stacji, a do końca roku oczekuje rozbudować sieć do około 50 lokalizacji.

Wcześniej za wariant Unlimited, holenderski operator żądał 100 EUR miesięcznie (wcześniejszy wpis). Łatwo policzyć, że przez dwa lata byłby to wydatek rzędu 2400 EUR. Nissan kupując dostęp niejako hurtowo dla swoich klientów z pewnością płacił mniej, możliwe też że porozumienie w jakiś sposób uwzględnia, że niekoniecznie wszyscy nowi nabywcy będą wykorzystywali stacje szybkiego ładowania.

Tak, czy inaczej wygląda to na balon próbny w Europie i w niedalekiej przyszłości tego typu promocje pewnie będą rozszerzane.

Ciekawym materiałem poglądowym będzie także obserwacja jak uczestnictwo w tego typu programie wpłynie na wyniki FastNed w porównaniu do 2014r. (wcześniejszy wpis).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.