SamochodyElektryczne.org

W 2019r. na rynek trafi Renault Zoe II?

Obecna generacja Renault Zoe prawdopodobnie jest już na finałowej prostej. Oficjalnie nie wiemy nic na temat drugiej generacji, ale priorytetem może być tym razem przystępność cenowa

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault prawdopodobnie wkrótce wprowadzi na rynek nową, piątą generację spalinowego modelu Clio, a następnie drugą generację elektrycznego Zoe. Oba modele produkowane są w zakładzie we Flins we Francji, który latem zostanie zatrzymany prawdopodobnie już pod kątem przygotowań do zmian oraz przy okazji, aby podwoić moce produkcyjne Zoe do 440 sztuk dziennie (rzędu 8-10 tys. miesięcznie), co zakłada nowy plan inwestycyjny w EV (wcześniejszy wpis).

Od czasu, gdy Clio IV i Zoe trafiły na rynek w 2012r. mija sześć lat. Od tego momentu wyprodukowano ponad 100.000 Zoe (wcześniejszy wpis). Prawdopodobne wydaje się zatem, że premiera nowego Zoe II może mieć miejsce w październiku na targach w Paryżu (zazwyczaj największe premiery Renault zostawia właśnie na domowe targi).

Renault Zoe Renault Zoe

Nie wiemy wiele na temat Zoe II. Podobno nie będzie to zwykłe odświeżenie, a całkowicie nowa generacja. Rozmiar może być nieco większy, możliwe że poprawią się materiały wewnątrz. Raczej nikt nie spodziewa się zmian w zakresie akumulatorów, ponieważ pakiet o pojemności 41 kWh wydaje się wystarczający, z kolei napęd trakcyjny został dopiero co ulepszony do wersji R110 o mocy 80 kW (wcześniejszy wpis 1, wcześniejszy wpis 2). Jedyne co przychodzi do głowy to dodanie wreszcie możliwości ładowania prądem stałym przez złącze CCS Combo 2 - w końcu przystąpienie do grupy CharIN w 2016r. musiało mieć taki cel. Najważniejszą rzeczą dla Renault jest prawdopodobnie generalne unowocześnienie Zoe, może połączone z atrakcyjną wyceną, oraz zwiększanie wolumenu produkcji/sprzedaży. Dodatkową zmianą być może będzie takie zaprojektowanie auta, aby było można oferować też wersje coraz bardziej autonomiczne.

Renault Zoe Renault Zoe
Renault Zoe Renault Zoe
Renault Zoe Renault Zoe
Renault Zoe Renault Zoe

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.