SamochodyElektryczne.org

Volkswagen ujawnił cenę podstawowej wersji e-up! w Niemczech

Volkswagen wycenił e-up! w Niemczech na 26 900 EUR. Prezentacja wersji produkcyjnej i szczegółów oferty ma nastąpić na jesiennym salonie we Frankfurcie

Volkswagen e-up! - zobacz całą galerię

Volkswagen ujawnił, że podstawowa wersja samochodu elektrycznego e-up! będzie w Niemczech zaczynała się od 26,9 tys. EUR (w przeliczeniu około 115 tys. zł). Wspomniana cena dotyczy wersji z pakietem akumulatorów.

Dla porównania Nissan Leaf w wersji Visia kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów 29690 EUR, a zatem jest droższy o 2790 EUR. Niewielka różnica w stosunku do znacznie większego Leafa, posiadającego na pokładzie pakiet akumulatorów gromadzący ponad 5 kWh energii więcej oraz napęd trakcyjny o większej mocy potwierdza, że Volkswagen nie zamierza zbyt mocno angażować się w segment aut elektrycznych i przynajmniej na razie zadowoli się sprzedażą niewielkich ilości e-up!.

W najnowszym komunikacie pojawiają się również nowe dane techniczne takiej jak masa 1139 kg, zasięg w cyklu NEDC na poziomie 160 km (wcześniej podawano 150 km), prędkość maksymalna 130 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 12,4 s.

Interesującą informacją jest, że e-up! będzie posiadał jednofazową ładowarkę pokładową o mocy 3,6 kW, chociaż wydawało się, że niemiecki producent pokusi się o wersję trójfazową. Opcjonalnie auto będzie można zamówić z wejście CCS (Combo 2), dzięki któremu możliwe stanie się uzupełnianie energii od 0 do 80% pojemności z szybkich ładowarek w około 30 minut dysponując mocą 40 kW.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.