SamochodyElektryczne.org

Volkswagen e-up! przedstawiony w magazynie ViaVision

Najnowszy numer magazynu Volkswagena ViaVision w całości poświęcony został samochodom elektrycznym, a w szczególności modelowi e-up!, który wkrótce powinien trafić do salonów

Volkswagen e-up! - zobacz całą galerię
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!

W najnowszym numerze magazynu ViaVision, Volkswagen w bardzo interesujący sposób przedstawił wybrane aspekty modelu e-up!. Niemiecki producent potwierdził między innymi, że do napędu swoich aut elektrycznych wykorzystuje silniki synchroniczne z magnesami trwałymi. Wyróżnikiem samochodów elektrycznych Volkswagena w segmencie aut miejskich jest możliwość regulacji mocy hamowania odzyskowego napędu, która maksymalnie może sięgać 40 kW przy prędkości 100 km/h.

Zarówno napędy trakcyjne jak i pakiety akumulatorów są produkowane samodzielnie przez Volkswagena. Silniki powstają w zakładzie w Kassel, a pakiety w Brunszwiku. Możliwości produkcyjne pakietów przez 40-osobową załogę oceniane są na 11 tys. sztuk rocznie.

Interesujące są również dane na temat zasięgu e-up!, który standardowo wynosi od 120 do 165 km w temperaturach od 5°C do 35°C. Zimą, przy temperaturach od -10 do 5 °C można się spodziewać spadku zasięgu do poziomów od 80 do 120 km.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.