SamochodyElektryczne.org

Toyota najprawdopodobniej zakończy w tym roku produkcję RAV4 EV

Tesla Motors poinformowała, że wkrótce zakończy produkcję podzespołów dla modelu RAV4 EV w związku z oczekiwanym zakończeniem produkcji tego modelu przez Toyotę

Toyota RAV4 EV 2012 - zobacz całą galerię

Tesla w swoim ostatnim sprawozdaniu finansowym poinformowała, że jeszcze w tym roku zakończy dostarczać podzespoły dla samochodów Toyota RAV4 EV z uwagi na to że japońska firma zamierza wygasić swój program. Elektryczna Toyota RAV4 była oferowana wyłącznie w Kalifornii w celu zadośćuczynienia tamtejszym regulacjom rynku. Początkowo planowano w ciągu trzech lat sprzedać 2600 sztuk. Umowa z Teslą opiewająca na około 100 mln USD (wcześniejszy wpis) oznaczała, że przy cenie aut 49.800 USD (później znacząco obniżanej w ramach promocji) japoński producent na pewno nie będzie zarabiał na samochodach elektrycznych.

W końcówce 2012r. dostarczono 192 auta, a w 2013r. już 1096 (wcześniejszy wpis), natomiast w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku kolejnych 306. Sumarycznie sprzedaż 1594 egzemplarzy oznaczałaby, że Toyota musi znaleźć nabywców na jeszcze 1000 sztuk, aby wypełnić własny plan. Dla Tesli model RAV4 generował przychody rzędu kilkunastu milionów dolarów kwartalnie.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.