SamochodyElektryczne.org

Tesla Roadster 2 zadebiutowała w Europie

Tesla prezentuje w Szwajcarii Roadstera drugiej generacji. Auto w białym kolorze wygląda spektakularnie i sam jego wygląd sugeruje, że należy spodziewać się potężnych osiągów

Tesla Roadster 2 - zobacz całą galerię

Tesla ostatnio nieco zaktywizowała promocję Roadstera 2. Oprócz jeżdżącego po Kalifornii czerwonego prototypu (wcześniejszy wpis), w Europie na wystawie Grand Basel w Bazylei w Szwajcarii prezentowany jest model wystawowy (bez napędu) w kolorze białym.

Roadster 2 ma zacząć trafiać do pierwszych klientów w USA w 2020r. (wcześniejszy wpis) z ceną podstawową 200 tys. USD. Będzie to najszybszy produkcyjny samochód świata, przyspieszający od 0 do 100 km/h w mniej niż 2 s oraz maksymalnie osiągający ponad 400 km/h. Mimo tak spektakularnych osiągów, Tesla jest pewna że auto z pakietem 200 kWh będzie w stanie przejechać 1000 km na jednym naładowaniu. Co więcej z tyłu znalazły się dodatkowe dwa miejsca dla dzieci lub osób bardzo niskiego wzrostu.

W załączeniu garść zdjęć i filmików z wystawy (jeszcze przed otwarciem dla publiczności 6 września) oraz nowe zdjęcia czerwonego prototypu w Kalifornii.

Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2
Tesla Roadster 2 Tesla Roadster 2

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.