SamochodyElektryczne.org

Skutery BMW C evolution w sprzedaży także w Polsce

BMW zaczyna w Polsce sprzedawać elektryczne skutery C evolution - w wersjach o zasięgu 100 km (8 kWh) i 160 km (12,5 kWh)

BMW C evolution - zobacz całą galerię

Firma BMW poinformowała, że rozpoczyna w Polsce sprzedaż elektrycznych skuterów C evolution, które w Europie są obecne od lat, a nawet doczekały się modernizacji pakietu akumulatorów, podobnie jak BMW i3 (wcześniejszy wpis).

Dostępna będzie wersja podstawowa z pakietem 8 kWh, która może przejechać około 100 km, oraz wersja Long Range z pakietem 12,5 kWh o zasięg 160 km. Moc napędu w obu przypadkach wynosi 35 kW.

Niestety próżno szukać ceny skuterów na stronach polskiego oddziału. W Niemczech kosztują one 13.700 EUR (około 58.500 zł) i w Polsce pewnie będą jeszcze droższe.

Komunikat prasowy firmy BMW [1]

Elektryczny skuter BMW C evolution trafia do Polski

Elektryczny skuter BMW C evolution trafia do Polski

Warszawa. Pierwszy elektryczny skuter BMW Motorrad jest już dostępny w Polsce. Dzięki zastosowanemu napędowi, nie generuje lokalnych emisji, co ma szczególne znaczenie dla mobilności w miastach, które coraz częściej borykają się z wyzwaniami związanymi z jakością powietrza oraz wzmożonym ruchem drogowym. Elektryczny skuter C evolution pozwoli stawić czoła tym problemem i z pewnością przyczyni się do zwiększenia popularności elektrycznego transportu w miastach.

Skuter C evolution jest dostępny w dwóch wariantach - Long Range oraz w wersji podstawowej na prawo jazdy kategorii A1, a co za tym idzie na terytorium Polski również na prawo jazdy kategorii B. W modelu C evolution zastosowano innowacyjny napęd elektryczny z jednostronnym wahaczem napędowym i silnikiem elektrycznym chłodzonym cieczą. Elektryczny jednoślad jest także wyposażony w funkcję inteligentnego odzyskiwania energii w trybie hamowania silnikiem i hamulcami, a także aż cztery tryby jazdy pozwalające dopasować charakter skutera do potrzeb kierowcy.

Skuter C evolution wyposażono w nową generację akumulatorów o pojemności 94 Ah – to te same ogniwa, które są wykorzystywane w BMW i3. Model Long Range dysponuje mocą 26 KM (19 kW), która pozwala na rozwinięcie prędkości maksymalnej 129 km/h oraz przejechanie do 160 km na jednym ładowaniu. Wersja podstawowa oferuje moc 15 KM (11 kW), maksymalną prędkość 120 km/h oraz zasięg do 100 km.

Pełne ładowanie akumulatora wersji dysponującej mocą 15 KM zajmuje około trzech godzin, natomiast dla wersji Long Range czas ten wynosi od czterech do pięciu godzin, w zależności od źródła zasilania. Skutery BMW C evolution można ładować zarówno z domowego gniazda elektrycznego, jak i za pomocą stacji ładowania. W wyposażeniu każdego skutera standardowo znajduje się bardziej poręczny nowy kabel do ładowania o zmniejszonym przekroju.

Oba modele będą dostępne w wersjach kolorystycznych Ionic Silver metallic i Electric Green w połączeniu z kontrastującym kolorem Blackstorm metallic.

Owocny rok dla BMW Motorrad

Pierwsza połowa 2017 roku to dla BMW Motorrad w Polsce to okres umocnienia się na pozycji lidera w segmencie motocykli o pojemności ponad 500 cm³. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy zarejestrowano w Polsce 970 motocykli bawarskiej marki, co przełożyło się na 22,6 proc. wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Oprócz elektrycznego skutera BMW C evolution bieżący rok przyniósł takie nowości jak bagger K 1600 B oraz wyczynowe BMW HP4 Race, a już niedługo w ofercie BMW Motorrad w Polsce pojawi się także model G 310 GS.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.